«

»

Jakoby vyhrál v loterii. Správcem majáku na Wangerooge se stal sedmatřicetiletý Němec

Foto: Pixabay

Výhra v loterii Sportka vám nemusí vyjít, ale přesto můžete být nejšťastnější na světě, když vyhrajete výběrové řízení na opravdu výjimečnou pracovní pozici. Jednou takovou byla i pozice strážce majáku na ostrově na Wangerooge, o kterou se hlásili zájemci z celého světa. Od 1. června ji má Němec Daniel Jochheim ze Severního Porýní-Vestfálska.

Plat přes 60 tisíc korun a život na kouzelném místě

Výherní výsledky Sportka vám umožní přestěhovat se na téměř kterékoliv místo. Samozřejmě záleží na jejich celkové výši. Potom můžete bydlet třeba v romantickém majáku. Svůj sen teď žije i sedmatřicetiletý Němec, který se stejně jako tisíc dalších zájemců hlásil o místo správce majáku na ostrově Wangerooge v Severním moři. Jednou z podmínek pro vykonávání této práce byla i dobrá fyzická kondice, protože na maják vede až 161 schodů a ty je potřeba zdolat až 3x za den. K dalším povinnostem správce majáku je vybírání vstupenek na onen maják, prodej suvenýrů, drobné opravy nebo péče o nevelký přilehlý trávník. To vše za plat ve výši 60 000 korun měsíčně. Daniel Jochheim se do blízkosti majáku nastěhoval společně se svou manželkou a dvěmi dětmi.

Na tuto pozici se hlásili i Češi

Když výhra ve Sportce ne a ne přijít, je potřeba zařídit si život jinak. Přesně o tohle se snažilo až 1100 zájemců z celého světa a mezi nimi i Češi, kteří toužili po pracovním místě strážce majáku. Jen 45 z nich postoupilo do dalšího kola a jako vítěz z toho vyšel právě Němec Daniel Jochheim. Má nejenže dobrou fyzičku, nýbrž i obchodní dovednosti. Danielovi se takhle splnil životní sen. Na podobně kouzelné místo se chtěli s manželkou přestěhovat, až budou v důchodu. Vypadá to, že na některé věci se čekat rozhodně nemusí.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru