«

»

Je prý snazší vyhrát v loterii, než získat lístky na prohlídku již nepoužívané newyorské stanice metra Old City Hall

Foto: Pixabay

Sázíte Sportku opakovaně a vcelku pravidelně, a proto máte právo tvrdit, že vyhrát v loterii je opravdu, ale opravdu těžká věc? My vám to nebereme. Ale podle některých nadšenců architektonických skvostů existuje ještě něco mnohem těžšího, a to sehnat lístky na prohlídku již nepoužívané newyorské stanice metra Old City Hall. Podle některých jsou tyto lístky žhavějším zbožím než lístky na Taylor Swift.

Působivá stanice metra by za chvíli oslavila 120 let

Výherní výsledky Sportky vám umožní vidět nejrůznější místa na světě. Přesto i jako milionář můžete mít problém koupit si vstupenky na prohlídku staré a architektonicky velice skvostné stanice metra Old City Hall, která v New Yorku pořád existuje, ačkoliv už se od roku 1945 nepoužívá. Nebyla totiž příliš praktická a cestování skrz ni vyžadovalo kvanta trpělivosti. Bylo potřeba přestupovat nebo procházet vozy dopředu, abyste vůbec mohli vylézt z metra na nástupiště. Lístky na prohlídku této stanice se prodávají třikrát ročně a pokaždé se vyprodají během několika málo minut. Na začátek jejich prodeje je potřeba číhat u počítače a ani přesto nemáte zaručeno, že je získáte.

Jedná se o velmi působivou zastávku, která se objevila i ve filmu

A proč je o tuhle zastávku takový zájem? Jedná se o jednu z původních 28 zastávek newyorského metra, která byla vybudovaná v roce 1904. Jako jediná z těchto zastávek se právě tato může pyšnit netradičními a velmi působivými klenutými stropy a střešními okny, které na toto místo vrhají ohromující hru světel. Navrhli ji architekti George Heins a Christopher LaFarge spolu se španělským řemeslníkem Rafaelem Guastavinem a začali na ní dělat bezprostředně po tom, co dokončili katedrálu v Morningside Heights. Možná i proto je toto místo tak ikonické. Vidět jste ho mohli ve filmu „Fantastická zvířata a kde je najít”, konkrétně ve scéně s magickým soubojem. Bohužel je toto místo natolik nedostupné, že se na něj nejspíš nedostanete ani po výhře ve Sportce.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru