«

»

Jméno výherce rekordního Powerballu bylo zneužito… Edwin Castro je nejčastěji skloňovaným jménem v Americe

Foto: Pixabay

Až trefíte Eurojackpot na jeho špici, možná budete známější, než si přejete. Naštěstí Sazka soukromí svých výherců dobře střeží, a tak se nemůže stát nic z toho, co se teď děje Edwinu Castrovi. Pokud si dobře pamatujete, 8. listopadu 2022 padl rekordní jackpot Powerballu ve výši lehce přes 2 miliardy dolarů. O výhru se vítěz přihlásil na začátku letošního roku. Jméno Edwin Castro se postupem času stalo nejskloňovanějším jménem, když byl nařčen z krádeže vítězného tiketu. Případ, o kterém jsme vám na Sedmičkách už psali, je u soudu. A aby toho nebylo málo, dostávají američtí občané podvodný email jménem Edwina Castra, který slibuje odměnu ve výši 800 000 dolarů (přes 17 milionů korun) výměnou za osobní údaje.

Loterie Powerball varuje všechny, aby na email nereagovali

Výherní výsledky Eurojackpot vám mohou dost dobře zkomplikovat život. Těžko říct, jestli si z toho, co se kolem něj děje, Edwin Castro dělá vrásky. Když nepočítáme fakt, že se jeho výhra dostala k soudu a bude muset dokazovat, že mu částečně už utracené miliardy patří, nevědomky figuruje i v podvodném emailu, který s cílem získat osobní údaje k účtům různých lidí, slibuje tučnou odměnu. V emailu se píše něco ve smyslu: „Ahoj, jsem Edwin Castro – výherce rekordního jackpotu a chci se s tebou (a pár dalšími lidmi) podělit o část mé výhry. Pošlu ti až 800 tisíc dolarů výměnou za tvé osobní údaje.” K textu pak podvodník přikládá záznam z Guinnessovy knihy rekordů, kde je Castrova výhra zaznamenána. Ty, kteří by i přesto měli pochybnosti, odkazuje na pana Raymonda Bradsona, kterého mají kontaktovat s darovacím kódem. Loterie, která už o případu ví, varuje, že lidé rozhodně nemají nic posílat. Případů zneužití jména výherců loterie registruje nespočet.

Výhrou v loterii je i obezřetnost

Výhra v loterii se někdy nemusí podobat výhře v Eurojackpotu. Klidně jí může být i vaše obezřetnost před podobnými šmejdy, kteří se z vašeho účtu snaží vylákat vaše peníze. Ubránit se před nimi = uchovat své úspory v bezpečí. Pak vám nemusí tolik vadit, že je výhra v loterii v nedohlednu.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru