«

»

Kaliforňan tvrdí, že vítězný tiket do Powerballu na 2,04 miliardy dolarů z losování 8. listopadu mu byl ukraden a on je tudíž právoplatným výhercem

Foto: Pixabay

Na Sedmičkách jsme vás už informovali o výherci americké loterie Powerball Edwinovi Castrovi, který rekordní výhru 2,04 miliardy dolarů trefil ve slosování 8. listopadu 2022. Výhru si vyzvedl asi o tři měsíce později s tím, že nechtěl zveřejňovat svou tvář. Pravidla hry mu dovolovala zveřejnit jen jméno. Teď je ale vše jinak. Našel se muž, který přes svého žalobce u soudu tvrdí, že on je právoplatným majitelem osudového tiketu, který mu byl údajně ukraden. No věřili byste tomu, že vyhrajete v Eurojackpotu a někdo vaši výhru zpochybní?

Loterie jakoukoliv žalobu odmítá

Muž, který není blíže jmenován, ale pochází z Kalifornie, vystupuje přes svého právníka. Ten trvá na tom, že byl jeho klientovi osudový tiket ukraden přesně den před slosováním mužem s přezdívkou Reggie. Bližší detaily oné krádeže nebo snad přepadení ale muž nespecifikoval. Tvrdí, že údajného Reggieho potom kontaktoval s tím, aby mu výherní tiket vrátil. Ten to ale odmítl s tím, že to udělá jedině v případě, že se o výhru rozdělí. To ale muž, který na loterijní společnost podal žalobu, odmítá. Chce totiž celou výhru a také chce být jmenován oficiálním výhercem listopadového Powerballu. Kdo by nechtěl mít na účtu výherní výsledky Eurojackpotu a říkat si miliardář, že? Nicméně jeho obvinění nijak nenaznačuje, že by Reggie mohl být identifikovaným výhercem Edwinem Castrem. Naopak se zdá, že tito dva muži, jestli Reggie vůbec existuje, spolu nemají nic společného. Loterie Powerball samozřejmě jakékoliv obvinění odmítá.

Každý by si rád nárokoval výhru, ale vítězem je jen ten, kdo v ruce třímá výherní tiket

Ani výhra v Eurojackpotu není jasná věc, pokud byste tiket ztratili nebo vám ho někdo ukradl.  Kalifornská loterie Powerball se nicméně nehodlá tímto případem zabývat a věří, že ho soud ihned smete ze stolu. Podle jejího vyjádření loterie nemůže prověřovat ani vyšetřovat trestnou činnost mezi hráči. Výhercem je podle ní Edwin Castro, který se v únoru rozhodl pro okamžitou výplatu výhry a odnesl si 997,6 milionu dolarů.

 

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru