«

»

Když miliardáře napadne rozprodat svou sbírku kabelek, hodilo by se vyhrát v loterii

Foto: pixabay

Aukční společnost Sotheby´s byla u toho, když se hongkongský miliardář Joseph Lau rozhodl rozprodat svou sbírku kabelek, respektive 76 kusů z ní. Dražba vynesla rekordní balík – v přepočtu téměř 71 milionů korun. Přesně tolik byste potřebovali vyhrát ve Sportce, abyste si mohli koupit všechny na aukci nabízené kabelky převážně z dílen Hermès a Chanel. Tohohle chlapíka byste nejspíš chtěli mít za příbuzného. Prozradil totiž, že dohromady koupil asi 1500 podobných kabelek a většinu z nich rozdal své rodině, příbuzným a známým jako dárek.

Kabelky ze zlata a s diamanty

I kdybyste na aukci, která se konala od 30. ledna do 9. února tohoto roku, byli a za výherní výsledky Sportky si koupili byť jen jedinou kabelku (milionek by určitě padl), stejně byste museli počítat s dalšími investicemi do vašeho šatníku. Ke kabelce za jeden meloun jen tak něco vzít nemůžete. Leda, že byste ji měli jako sběratelský kousek a jen se na ni dívali. Vůbec nejcennější v nabídce byla kabelka Bleu Jean Shiny Porosus Crocodile Birkin 25, která byla ušita v roce 2006. Tato kabelka s kováním z 18karátového zlata a diamanty vyšla kupce v přepočtu na 4,3 miliony korun. Pokud to byl dárek pro partnerku, nezbývá než se tomuto zájemci klanět za jeho štědrost. O štědrosti ví podnikatel Lau své a má na ni jiný metr než běžní smrtelníci.  K narozeninám v roce 2015 své dceři koupil vzácný 12karátový modrý diamant v přepočtu za 1,2 miliardy korun.

Část výtěžku aukce půjde na charitu

Když se koupete v milionech a umožnit vám to může i Sportka, nejspíš se více než kdy jindy staráte i o svou duši, respektive karmu. Ta obklopena luxusem, penězi a majetkem je více náchylná na zkažení. A proto je potřeba jí sem tam dopřát nějaký ten dobrý skutek. Toho si je Lau vědom, a proto hodlá část výtěžku, který za prodej celkem 76 vzácných kabelek utržil, poslat na charitu.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru