«

»

Když nemáte v kapse ani floka, můžete na Novém Zélandu za jídlo zaplatit až po smrti

Foto: Pixabay

Co byste dělali, kdyby vám bez ohledu na to, zda jste trefili nebo netrefili Sportku, v kapse nezbyla ani koruna a museli byste se někde najíst? Drželi byste hladovku, nebo byste se nadlábli na dluh? Představte si, že na Novém Zélandu byste měli ještě třetí možnost, a to zaplatit za jídlo až po smrti. Tuto kontroverzní možnost nabízí v této zemi jedna pizzerie, která si tím dělá promo akci a zároveň upozorňuje na důležité téma rostoucího zadlužování lidí.

Pizzerie nenabízí jen jídlo, nýbrž i morální kázání pro všechny

Řetězec pizzerií Hell je na Novém Zélandu dobře známý, a to nejen díky své velmi chutné pizze, nýbrž i díky tomu, jakým způsobem v rámci svých promo akcí upozorňuje na důležité problémy. Svou nabídkou pizzy, kterou zaplatíte až po smrti upozorňuje konkrétně na problém rostoucího zadlužování. Lidem je stále častěji v obchodech a dokonce i v restauracích nabízena možnost, ať nakoupí teď a zaplatí později. To je ale špatně vzhledem ke stoupajícímu zadlužování lidí. Výherní výsledky Sportky můžete utrácet třeba v této pizzerii, když tam pojedete na dovolenou. Pizzerie nabízí celkem sedm stálých pizz, které se jmenují jako sedm lidských hříchů. V rámci této promo akce podnik náhodně vybere 1300 obyvatelů z Nového Zélandu a Austrálie, kteří si budou u nich moci sníst pizzu zdarma.

Za jednu ze sedmi pizz v nabídce pizzerie Hell můžete opravdu zaplatit až po smrti

Tak úplně zdarma to však nebude. Podnik si bude platbu nárokovat až po smrti svých zákazníků, a to na základě smlouvy, kterou u jídla strávníci podepíšou. Podle této smlouvy bude cena pizzy snědena za života stržena až z jejich posmrtného majetku, a to v současné ceně bez jakýchkoliv dalších poplatků nebo úroků. No není to geniální?! Podnik má smlouvy právně ošetřené, a proto se do akce nebojí pustit. Ostatně s podobnými výstřelky má bohaté zkušenosti. Když například klimatická aktivistka Greta Thunbergová tvrdila, že je na tom Nový Zéland v řešení klimatických problémů bledě, poslal ji řetězec pizzerií Hell do pekla, respektive jí vzkázal „go to Hell”, aby se podívala, jak to u nich s ekologií berou sakra vážně! Výhra ve Sportce vám může dodat podobnou odvahu v čemkoliv, co se rozhodnete dělat.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru