«

»

Keltská soška plodnosti nalezená v zemi v roce 2018 půjde do aukce

Foto: Pixabay

Až se na vás usměje výhra ve Sportce, můžete nudu rozhánět svými nákupy v aukcích. Do jedné takové půjde i ne příliš velká bronzová soška plodnosti, kterou v roce 2018 našel náruživý hledač pokladů Bob Jemmett (75) z Manningtree v Essexu.

Cena se odhaduje na 1500 liber (zhruba 43 000 Kč)

Výherní výsledky Sportky stále nikde? Možná vám ani nejsou souzeny. Možná se na vás štěstí usměje jinde. Jako třeba na řidiče kamionu Boba Jemmetta (75) z Manningtree v Essexu, který už si užívá svůj důchod a až osm vnoučat. Nesedí však pouze jen doma. Mezi jeho další koníčky patří hledání pokladů detektorem kovů. Je to jeho dlouhodobý koníček a na větší poklad narazil už v roce 2018. Podle toho, co si pamatuje, ten den strašně pršelo. A pole, na kterém hledači v rámci soutěže hledali, bylo úplně promočené. Přesto se tento den ukázal jako jeden z nejlepších v Bobově životě. Když mu jeho detektor dal signál, poklekl do bláta a nezvedl se, dokud z mokré hlíny nevytáhl zvláštní těžký předmět. Teprve až ho omyl vodou, zjistil, že se jedná o bronzovou mužskou postavu s holou hlavou, hlubokými očními důlky, krátkýma nohama a výraznou erekcí. Odborníci ji datují do prvního století před naším letopočtem.

Doteď mu zdobila polici, ale zloději v jeho domě ho přinutili sošku prodat

Nevyhrát ve Sportce může být stejně smutné jako muset prodat sošku, kterou jste si dlouhou dobu hýčkali na poličce. Bob by se k tomuto kroku snad nikdy neodhodlal, kdyby jeho dům nenavštívil zloděj. Sošku naštěstí neukradl, v Bobovi však tímto činem vzbudil myšlenku, že by soška plodnosti mohla putovat k jinému opatrovníkovi. Odhadci tipují, že její startovací cena v aukci bude 1500 liber.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru