«

»

Keramická soška kozy, kterou v mládí vyrobil král Charles III., jde do aukce a očekává se, že vynese přes 12 000 dolarů

Foto: Pixabay

Až vyhrajete ve Sportce, možná se také budete v aukci přetahovat o školní projekty nynějšího anglického krále Charlese III. Právě teď jde jeden takový do aukce. Kdo by čekal, že jde o nějakou knihu nebo dokument, je na omylu. Jedná se o keramickou sošku kozy, kterou mladý následník trůnu vyrobil v 60. letech 20. století, když navštěvoval Cambridgeskou univerzitu.

Inspiraci prý našel v kozím maskotovi The Royal Regiment of Wales

Výherní výsledky Sportky mohou padnout na keramickou a ručně malovanou kozu. V aukci by tento kousek mohl vynést až 12 600 dolarů (v přepočtu přes 288 tisíc korun). Odborníci však počítají i s možností, že se o tento cenný artefakt začnou zájemci přetahovat a cena se vyšplhá několikanásobně výše. Že o ni bude zájem, o tom jsou přesvědčeni. Vždyť kozu vlastnoručně vyrobil sám král Charles III., a to před více jak 50 lety. Aktuálně ji vlastní Kanaďan Raymond Patten, který ji dostal od své pratety. Ta na Cabridgeské univerzitě pracovala jako kuchařka v době, kdy ji navštěvoval budoucí následník trůnu. Dokonce vařila i pro královskou rodinu, a tak krále za svého života osobně poznala.

Celý život ji střežil jako oko v hlavě a teď ji chce předat někomu, kdo udělá to samé

Výhra ve Sportce může potěšit stejně jako fakt, že vlastníte velice vzácnou věc. Tou keramická a ručně zdobená koza určitě je. Raymond kozu celý život střežil jako oko v hlavě. Od své příbuzné ji dostal, když mu bylo 21 let. Teď už je v důchodovém věku a má pocit, že kozu musí předat dál. Někomu, kdo ji bude stejně jako on opatrovat a střežit.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru