«

»

Komerční let do vesmíru vyhrály v loterii

Foto: Pixabay

Podívat se do vesmíru dnes není nemožné. Jen na to potřebujete vyhrát ve Sportce částku asi 10 milionů korun. Že byste za takový výlet tolik peněz neutratili? Potom existují i jiné možnosti, o čemž se přesvědčily matka s dcerou původem z Karibiku. Úplně náhodou se totiž dostaly k formuláři, který jim zajistil výhru komerčního letu do vesmíru. Ten se uskuteční už podruhé. Poprvé to bylo v červnu, ten aktuální je na řadě už dnes , tedy ve čtvrtek 10. srpna.

Výhra v loterii nemusí mít peněžní podobu

Vyměnili byste výherní výsledky Sportky za zážitek, kterým je komerční let do vesmíru? Někteří nadšenci určitě ano. V případě nižších výher ve Sportce je tato volba pro většinu dokonce výhodná, chtějí-li zažít opravdu něco skvostného. A skvostný, ten komerční let do vesmíru opravdu je. V přepočtu stojí něco kolem deseti milionů, ale můžete být mezi šťastlivci, kteří jsou vylosování vesmírnou loterií. A mezi ty patří také matka Keisha Schahaffová a její dcera Anastatie Mayersová původem z Karibiku. Když totiž matka letěla do Velké Británie zařídit něco ohledně stáže své dcery, která studuje na londýnské univerzitě, během letu na ni vyskočila nabídka zúčastnit se právě této loterie. A protože je Keisha opravdu pro každou srandu, formulář vyplnila a vstupní poplatek zaplatila. Potom na své vesmírné dobrodružství úplně zapomněla. To do té doby, než jí emailem přišlo upozornění, že je mezi dvaceti finalisty, pak mezi top pětkou a pak před jejím prahem stál samotný Richard Branson – organizátor letu a majitel vesmírné společnosti, aby jí oznámil, že bude mezi pasážéry druhého komerčního letu společnosti Virgin Galactic. Tohle se opravdu každý den nestává.

Lístek je pro dva a Keisha na palubu raketoplánu bere i svou dceru

Výhra v loterii vás může překvapit více, než čekáte. A i to je případ Keishy, kterou ani ve snu nenapadlo, že poletí do vesmíru, natož že bude tento zážitek sdílet se svou dcerou. Anastatia bude druhým nejmladším pasažérem v historii vesmírných letů. Mise Galactic 02, jak se vesmírná cesta jmenuje, odstartuje už dnes z Nového Mexika v USA. Mise Galactic 02 je  v pořadí už druhým vesmírným letem této společnosti. Platící klienty však veze do vesmíru úplně poprvé. Tak nezoufejte. Když let do vesmíru nevyhrajete, pořád existuje šance, že z vás Sportka udělá milionáře a vy si pak budete létat nejen po světě, nýbrž i po celém vesmíru!

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru