«

»

Koupili byste po výhře v loterii ptačí pírko za 650 tisíc korun?

Foto: Pixabay

Výhra ve Šťastných 10 by musely být dostatečně velká, abyste začali utrácet za pitomosti? No někdy se v aukci objeví taková rarita, že za ni vážní zájemci neváhají vysolit 650 tisíc korun. O co šlo tentokrát? Představte si, že o jediné ptačí pírko! Ne jen tak ledajaké, samozřejmě. Šlo o dobře zachovalé pírko už sto let vyhynulého laločníka ostrozobého.

Výsledek aukce všem vyrazil dech

Že výherní výsledky Šťastných 10 v aukcích roztáčet nebudete? Přijde na to. Když se tam totiž objeví pírko už sto let vyhynulého ptáka, dějí se divy. Na oživení vyhynulého druhu to samozřejmě nestačilo. Ale na to, aby se zájemci vypařilo z peněženky v přepočtu 650 tisíc korun, ano. Přitom podobné pírko se už prodávalo v roce 2010. Tehdy za něj dal zájemce v přepočtu dnešních 117 tisíc korun. Letošní dražba však překonala všechny odhady, když skončila na částce 650 tisíc korun. A to odhadci původně tipovali, že se pírko prodá za v přepočtu 28 až 42 tisíc korun.

Pírko je vzácnější než zlato

Výhra ve Šťastných 10 není všechno. Stejně tak ani výhra tohoto pírka v aukci. Majitel se sice může pyšnit vlastnictvím nejdražšího pírka na světě, ale zároveň vyvstávají otázky ohledně jeho uchovávání. Je v majitelově největším zájmu, aby pírko zůstalo pořád v dobrém stavu. Je totiž vzácnější než zlato. Když totiž toto čerstvě vydražené pírko laločníka ostrozobého převedeme na cenu za gram, vyjde nám v přepočtu 72 tisíc korun (pírko váží dohromady 9 gramů). Cena za gram zlata se přitom pohybuje kolem částky 1770 Kč.  Laločník ostrozobý je ikonickým ptákem Nového Zélandu. Říká se mu také pták huia, kterého původní obyvatelé považovali za posvátného.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru