«

»

Koupili byste si promáčknutou kartónovou krabici s logem zkrachovalé banky Silicon Valley (SVB) za 201 dolarů?

Foto: Pixabay

Výhra ve Šťastných 10 vám umožní kupovat věci, které ani nepotřebujete nebo snad kupovat věci z lítosti nad některými prodávajícími. Právě lítost se v případných kupcích snaží vzbudit bývalí zaměstnanci nedávno zkrachovalé americké banky Silicon Valley. Na portálu eBay nabízejí zdánlivě bezcenné cetky. Ceny některých nabízených věcí se přitom umí vyhoupnout dosti vysoko. Nebo vy byste nedali za promáčklou kartónovou krabici v přepočtu čtyři tisíce korun?

Banka zkrachovala a její bývalí zaměstnanci zkoušejí prodat, co se dá

Možná až budete mít na kontě výherní výsledky Šťastných 10, zatoužíte mít ve své sbírce různé věci. Třeba i na první pohled bezcenné kancelářské vybavení banky, která v tomto roce zkrachovala a připomenula tím největší krizi amerického bankovnictví v roce 2008. Na portálu eBay najdete trička s logem SVB (Silicon Valley Bank), kšiltovky pocházející prý z oddělení pro řešení krizových rizik, hrnky, dokonce i promáčklé kartonové krabice. Jedna taková se za dobu, co je na portálu nabízena, vyšplhala na částku 201 USD  (v přepočtu tedy více než 4000 korun). Krabice přitom před krachem byla úplně běžnou krabicí, která v sobě měla uvítací balíček propisovacích potřeb pro nováčky pracující v bance. Dříve by o ni nikdo ani pohledem nezavadil a teď na ní visí několikatisícová cenovka.

Prodávají se i použité hrnky na kávu

Výhra ve Šťastných 10 by vám možná pomohla zachránit i více zoufalých bývalých zaměstnanců banky. Nabídky věcí z kancelářských prostor zkrachovalé banky totiž nejsou ojedinělé. S logem SVB najdete použité a někdy už i otlučené hrnečky na kávu například za 30 dolarů nebo použitou sklenici na víno s prasklým víčkem za 51 dolarů. Často jsou tyto předměty prodávané jako limitovaná edice. Tak kdo ví, zda-li kupcům časem přinesou úspěch. Možná že přece jen po letech budou mít tyto předměty opravdovou hodnotu. A možná také ne… co ale pak s krabicí za čtyři litry?

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru