«

»

Kožená bunda Michaela Jacksona se v aukci prodala za 306 tisíc dolarů (zhruba za 6,8 milionu korun)

Foto: Pixabay

Výhru ve Šťastných 10 můžete mimo jiné utratit i návštěvou aukce, kde se prodávají věci hudebních legend. Jednu takovou pořádala společnost Propstore v Chenies v Británii. Kromě položek od Michaela Jacksona se dražily i věci Amy Winehouse, George Michaela, Beatles, Davida Bowieho, Elvise Presleyho a dalších zpěváků a zpěvaček. Je k neuvěření, kolik artiklů je stále ještě k dispozici!

Bundu na sobě měl během reklamy na Pepsi v roce 1984

Výherní výsledky Šťastných 10 mohou celé padnout i za jedinou docela nenápadnou věc. Nejspíš nikdo na ulici by nepostřehl, že máte na sobě bundu Michaela Jacksona. Tedy pokud by se nejednalo o opravdu zaryté fanoušky, kteří mají život hudební legendy dobře zmapovaný. Je neskutečné, že ačkoliv Michael Jackson zemřel již v roce 2009 ve věku 50 let, je o jeho předměty pořád velký zájem. Ten jen tak neutichne. Naopak zde více než kde jinde platí, že čím starší věci budou, tím větší budou mít cenu. Tímto se dostáváme opět na začátek a nezbývá, než konstatovat, že obnošenou černobílou koženou bundu Michaela Jacksona byste si jen tak neoblékli. Poslední zájemce za ni dal 306 tisíc dolarů, což je v přepočtu zhruba 6,8 milionu korun. A takové kousky se běžně nenosí, nýbrž visí buď v muzeu, nebo v trezoru. Nebo střídavě podle poptávky. Je jasné, že vášniví sběratelé spolupracují s různými pořadateli výstav, kde své předměty za poplatek půjčují a umožňují i ostatním lidem na světě kochat se tím, co hudební legenda nosívala. Konkrétně tuto černobílou koženou bundu měl Michael Jackson na sobě během série reklam na Pepsi v roce 1984.

Prodávaly se i jiné předměty

Ovšem pokud Michael Jackson není zrovna vaším šálkem kávy a jásáte, že byste tím pádem žádné peníze z výhry ve Šťastných 10 neutratili, radujete se předčasně. K mání byl mimo jiné i příčesek Amy Winehouse, která jej měla na sobě při natáčení videa ke své písni „You Know I’m No Good“ a který se prodal za 23 000 dolarů (přes 500 tisíc korun). A pak další a další věci, které by možná padly do oka i vám.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru