«

»

Kromě ztracené zlaté náušnice na zahradě našli také tisíc let starý vikingský poklad

Foto: Pixabay

Místo sázek do Eurojackpotu si můžete spořit na detektor kovu. Ten je totiž také způsobem, jak zbohatnout. Zvlášť, když výhra v loterii nevychází. Své o tom ví rodina Aasvikových z Norska, která na své zahradě na norském ostrůvku Jomfruland vykopala více než tisíc let starý poklad, který dříve patřil Vikingům.

Původně hledali náušnici, ale detektor jim napověděl, aby do ruky vzali rýč

Zlatou náušnici, kterou na zahradě ztratila jejich dcera, našli s přehledem, a to díky detektoru kovu, který mají schovaný v kůlně přesně pro tyto případy. Jenže tentokrát to bylo jiné. Hledali totiž v místě, kde se dlouhé stovky let schovával opravdový poklad. Jednalo se o tisíc let staré vikingské předměty – pár drobných mincí, přezku, kabelu a další věci, které pod zemí čekaly na své objevení. Rodině bylo jasné, že se nejedná o věci, které na zahradě zakopala jejich babička, a tak k nálezu ihned zavolala památkový ústav. Pro historiky jsou podobná oznámení bezesporu stejně lákavá jako výherní výsledky Eurojackpotu.

O ceně se média nezmiňují

Poklad je zkrátka poklad, i když tento bude mít spíše historickou hodnotu. Média nepíšou o tom, kolik by za něj rodina mohla dostat a jestli vůbec něco. Pro historiky je však přínosem, a tak rodina určitě nepřijde zkrátka. Koneckonců nebýt jejich poctivosti, o nálezu by se dál nemuselo vědět vůbec nic. Historici tipují, že předměty, z nichž některé se používaly například při pohřbu, pocházejí z let 780 až 850. Přitom je to za poslední dobu už druhý nález vikingského původu na norském území. Tehdy muž opět s detektorem narazil na zlaté medailonky, přívěsky a kuličky.  Vždyť to tvrdíme! Eurojackpot stále nevychází? Jestli by nebylo lepší místo tiketů spořit na detektor kovu. Ten vás může dovést k milionovému pokladu a když už nic, najde vám na zahradě ztracenou náušnici nebo šroubek. Což je také k nezaplacení.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru