«

»

Kvůli výhře v loterii přišel sedmdesátiletý Australan o důchod

Foto: Pixabay

Výhra v loterii Eurojackpot nemusí být vždy tak lákavá, jak se na první pohled jeví, když kvůli ní budete muset něco obětovat. Své o tom ví sedmdesátiletý Australan, kterému byl kvůli vyplácení výhry v loterii omezen důchod.

Kdyby věděl, co mu výhra způsobí, nejspíš by to vymyslel jinak

Štěstí se na australského důchodce a vdovce usmálo, když v loterii Lotto vyhrál v přepočtu téměř milion korun, který mu společnost vyplácela postupně. Možnost okamžitého výběru výhry tehdy nedostal. To by mu ale nevadilo, kdyby ho to neznevýhodňovalo. Vzhledem k pravidelným platbám, které se na jeho účtu začaly objevovat, mu byla pozastavena peněžitá pomoc v důchodu. Léky, které byly sedmdesátiletému Frankovi Kemmlerovi propláceny v rámci důchodu a stejně tak i návštěvy u doktora si teď musí platit sám. Kdyby věděl, jakou dohru bude jeho výhra v loterii mít, určitě by se zařídil jinak. Teď ho napadlo, že klidně na sebe výhru mohla vzít jeho dcera. Na jeho důchod by se tak nesahalo. Institut, který má vyplácení důchodu na starosti, už se v tomto případu nechal slyšet, že celou věc s panem výhercem ještě probere a dohodnou se na nápravě. Sami uznali, že výhra v loterii není důvodem pro krácení důchodu. A jak byste se tvářili vy, kdyby vám výherní výsledky Eurojackpotu zkrouhly váš důchod?

Nikde se nepíše nic o tom, že přijdete o důchod

Australana, který takhle přišel o své peníze, to samozřejmě naštvalo a neváhal svůj příběh vypustit do světa. Všechny ostatní sázkaře na sociálních sítích varoval, aby si právě na toto dali pozor. Nikde na tiketech ani na losech se totiž nepíše, že po výhře v loterii vám může být pozastaven důchod. Také výhra ve Sportce může mít řadu komplikací. Od dohadování se, čí je výhra v případě dvou a více sázkařů, po sežrání tiketu psem.

1/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru