«

»

Lístky na divadelní představení, během kterého byl zavražděn Abraham Lincoln, se v aukci prodaly za 262 tisíc dolarů (zhruba 6 milionů korun)

Foto: Pixabay

Výhra ve Sportce vám může koupit ty nejdražší vstupenky na představení, které už nikdy nestihnete. Leda, že byste se přenesli do 14. dubna 1865. To by vás pak zavedly do Fordova divadla ve Washingtonu, D. C, kde by vám naskytly krvavou podívanou.

Vstupenky, které zajistily hned dvojitou „podívanou”

Výherní výsledky Sportky vám umožní utrácet prakticky za cokoliv. Budou-li dostatečně vysoké, klidně si můžete koupit již propadlé vstupenky za šest milionů korun. Ano, slyšíte dobře. Právě za tolik, respektive za 262 tisíc dolarů se nedávno v aukci prodaly dva lístky do Fordova divadla na představení s názvem „Náš americký bratranec”. Na to se dne 14. dubna 1865 přišel podívat i tehdejší prezident USA Abraham Lincoln a zaplatil za to životem, když byl v průběhu představení nemilosrdně zavražděn kulkou do hlavy. Tu vypálil americký herec a velký sympatizant Konfederace John Wilkes Booth. Vstupenky s čísly sedadel 41 a 42, které se v aukci objevily, poskytly na tuto vraždu velmi dobrý výhled. V rámci jedné vstupenky kupoval tehdejší divadelní divák nevědomky dvě představení v jednom.

Vstupenky jsou vzácné tím, že žádné jiné se v aukci neobjevily

Vstupenky, za které byste utratili klidně i celou výhru ve Sportce a nakonec by vás stejně k žádnému představení nedostaly, jsou velmi vzácné už jen tím, že jsou podle aukčních záznamů jediné široko daleko. Nic podobného se zatím nedražilo, když pomineme původní dražbu těchto vstupenek v roce 2002. Tehdy za ně v aukci zájemce utratil 83 650 dolarů (dnes zhruba 1,9 milionu korun). A kdo by se za dva papírové a v rohu střižené lístky chtěl vydat ze všech peněz? Určitě milovníci historie nebo pak investoři. Často jsou to lidé v jedné osobě. Je totiž jisté, že už takhle vysoká cena lístků časem ještě poroste.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru