«

»

Lněná mapa z Titaniku, která se používala i pro vyšetřování srážky lodi s ledovcem, se v aukci prodala v přepočtu za více než 5 milionů

Foto: Pixabay

Až vám Sportka přinese miliony, můžete kromě běžných míst pro nakupování začít obcházet také aukce. Tam se dá pořídit věcí… ovšem mít ty miliony. Mít miliony na účtu, můžete si pořídit třeba lněnou mapu z Titaniku. Je dlouhá téměř deset metrů a je to plánek celé lodi, který byl použitý při vyšetřování tragické srážky Titaniku s ledovcem. V aukční síni Henry Aldridge and Son Ltd. se tento plánek vydražil za 243 tisíc dolarů (v přepočtu 5,2 milionu korun).

Vysoká cena lněného plánku odráží nesmrtelný příběh Titaniku

Lněný plánek, který se na aukci nedávno prodal, není rozhodně jedinou věcí z lodi, která se před zájemce aukcí dostala. Výherní výsledky Sportky by vám dokázaly pořídit celou sbírku věcí z potopené lodi. Lněný plánek dlouhý deset metrů vytvořilo oddělení námořních architektů. Plánek se prodal i s dírami, kterými byl kdysi připevněn ke stropu v místnosti. Mimo jiné na něm byly i dobře viditelné kříže vytvořené červenou a zelenou křídou, které ukazovaly místa, kde ledovec prorazil vodotěsné přepážky lodi. Právě tento plánek byl použitý při vyšetřování příčin srážky nepotopitelné lodi. Nepotopitelnou loď nazval viceprezident lodní společnosti White Star Line.

Z potopeného Titaniku lze pořídit leccos

Ovšem pokud k vám bude Sportka extra štědrá, nemusí být lněný plánek jediným předmětem z potopené lodi. V roce 2017 se v Londýně na podobné aukci vydražil dopis, který byl napsán jednou z obětí Titaniku v průběhu plavby. Zájemce za něj tehdy zaplatil v přepočtu 3,6 milionu korun. V roce 2015 se na aukci v Dallasu vydražil jídelní lístek poslední večeře cestujících v první třídě v přepočtu za tři miliony korun. K mání bylo jedno dobu i rozkládací lehátko z Titaniku, které se opět v roce 2015 prodalo v přepočtu za 3,8 milionu korun.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru