«

»

Loterie v New Jersey ve své vánoční kampani varuje před dáváním losů a tiketů do punčoch dětí

Foto: Pixabay

Kolik losů a tiketů Sportky či jiné loterie máte letos nakoupeno pod vánoční stromeček? Je to vcelku milý dárek, že? Taková možnost vyhrát miliony… kdo vám ji kromě Sazky dá? No tímto bohatým Ježíškem můžete být zrovna vy! Nicméně loterie v New Jersey ve své vánoční kampani varuje před darováním losů a tiketů dětem a mladistvým – může to být totiž návykové.

Loterii můžete hrát až od stanovené věkové hranice

Stejně jako u nás, tak i ve světě se můžete o výhru v loterii pokoušet teprve až tehdy, jste-li plnoletí. Ale kdo z vás nesetřel svůj první loterijní los mnohem mnohem dříve? Je to celkem běžné. Nejde jen o výherní výsledky Sportky. Ve výhru v loterii bude řada z nás doufat i během štědrovečerní večeře, kdy na nás pod talířem bude čekat stírací los. Ten členové rodiny obvykle nakoupí nejen pro dospělé, ale také pro všechny přítomné děti. Ty škrábání losů většinou baví. O to větší radost to je, když se v nich objeví výhra, kterou jim rodiče vyzvednou a ony ji mohou libovolně utratit. Ale co tohle způsobuje? Právě tito malí hazardní hráči mohou mít v dospělosti zaděláno na obrovský problém. Varuje před tím loterie v New Jersey ve své vánoční kampani. Na základě ověřených studií rodičům a prarodičům doporučuje dát dětem do punčochy zkrátka něco jiného.

Stírání losů v dětství se může neblaze promítnout do dospělosti

Výhra v loterii Sportka se nepodaří každému. Každý se však o ni může snažit. A takovéto snažení může přerůst až v nebezpečnou závislost, kdy většinu své výplaty vložíte do nevýnosných sázek. Jak některé americké studie naznačují, právě toto chování v dospělosti může mít nevinný začátek v dětství, kdy vám rodiče kupovali stírací losy.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru