«

»

Malajská banka omylem poslala na bankovní účet své klientky v přepočtu 86 milionů dolarů (zhruba 1,9 miliardy korun)

Foto: Pixabay

Jako výhra v Eurojackpotu se mohl jevit pohled na zůstatek bankovního účtu jedné klientky malajské banky. Když se na svůj účet jednoho dne úplně náhodou podívala, zjistila, že místo očekávaného a ne příliš honosného zůstatku na něm visí 404 040 404,04 ringgitů (v přepočtu přes 86 milionů dolarů = zhruba 1,9 miliardy korun). Klientka Hafidzah Abdullah má vůbec štěstí, že se koukla, a že si netradiční zůstatek na svém účtu vyfotila. Banka totiž bezprostředně po tom odstavila její účet přibližně na dva dny.

Přes 86 milionů dolarů na účtu pro ženu ze země, kde rodiny ročně vydělají maximálně 22 tisíc dolarů

Výherní výsledky Eurojackpotu se na vašem účtu neocitnou tak nenadále, jako se na bankovním účtu malajské ženy Hafidzah Abdullah objevila štědrá částka ve výši 404 040 404,04 ringgitů. I pořadí číslic 404, které v počítačovém jazyce často označují chybu, naznačovaly, že je rozhodně něco v nepořádku. Aby také ne. Průměrná malajská rodina si ročně vydělá zhruba 22 000 dolarů (téměř půl milionu korun). Pro srovnání americká rodina dosáhne průměrného ročního výdělku ve výši 75 000 dolarů (přes 1,6 milionu korun). Co pak s částkou, která převyšuje 86 milionů dolarů? No samozřejmě nic, protože částka byla na bankovní účet klientky malajské banky poslána omylem. Ženě to akorát stihlo vyrazit dech. Také sumu na obrazovce svého počítače vyfotila a tou se následně pochlubila na sociálních sítích. Hned poté byl její účet vyřazen z provozu a ona neměla přístup jak ke svému osobnímu, tak k firemnímu účtu.

Žena je rozhořčená, že banka odstavila její účet bez jakéhokoliv upozornění

Žena, která měla to štěstí na svém účtu přivítat částku, kterou můžete vyhrát v loterii Eurojackpot, je rozhořčená z přístupu banky. Taková chyba se rozhodně nestává každý den. Proto by očekávala, že ji před odstavením účtu někdo z banky kontaktuje a za komplikace se omluví. Ale ne. Klientka nejenže neměla nic z miliard, ale také řešila komplikace ve svém podnikání, které s nefungujícím účtem souvisely. Naštěstí to netrvalo příliš dlouho. Asi za dva dny už její bankovní účty fungovaly v normálním „chudém” režimu.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru