«

»

Město Staten Island dává do aukce smolný trajekt Andrew J. Barberi s vyvolávací cenou 155 tisíc dolarů

Foto: Pixabay

Výhra ve Šťastných 10 může stačit k tomu, abyste si v Americe, konkrétně ve Staten Island koupili vyřazený trajekt za 155 000 dolarů. Problém je nejen dálka, nýbrž i stav trajektu, který už nemá vlastní pohon a visí na něm dvě tragické nehody.

Město nejspíš potřebuje odtáhnout nepotřebný vrak a ještě na to jde vtipem

Výherní výsledky Šťastných 10 vám mohou koupit nepojízdný trajekt v Americe. Nebáli byste se této výzvy? Město Staten Island se výzev nebojí. Nejspíš se potřebuje zbavit oranžového trajektu Andrew J. Barberi, který neblaze proslavily dvě tragické nehody. Jedná se o legendární trajekt, který dlouho křižoval vody kolem Staten Islandu. Plavidlo bylo postaveno v roce 1981 a v té době ještě nikdo nemohl tušit, že jej potkají dvě vážné nehody. První a vážnější z nich se stala v roce 2003, kdy trajekt zabil 11 lidí a desítky dalších vážně zranil. Druhá nehoda se odehrála 8. května 2010, kdy trajekt narazil do terminálu Staten Islandu a zranil 37 lidí.

Trajekt už nemá vlastní pohon a zatěžují jej dvě tragédie

Trajekt byl minulý rok vyřazen z provozu a už nemá vlastní pohon. Případný zájemce, který by byl ochotný za trajekt s dobrým trupem zaplatit 155 000 dolarů (v přepočtu asi 3,5 milionu korun), by si ho musel na vlastní náklady sám odtáhnout. A případné využití? Město to vidí na restauraci nebo něco podobného. A protože známá dvojice televizních komiků Pete Davidson a Colin Jost asi před dvěma lety koupili podobný trajekt a vybudovali z něj párty loď, město vtipkuje a tweetuje, že kdyby koupili i tento trajekt, měl by každý svůj vlastní. Nicméně dvojice komiků na toto zatím vůbec nereagovala. Alespoň jde vidět, že výhru ve Šťastných 10 jde utratit jakkoliv.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru