«

»

Minnesota shání finanční prostředky na nákup rubínových pantoflí z muzikálu Čaroděj ze země Oz

Foto: Pixabay

Výhra ve Šťastných 10 vám umožní nakupovat v aukcích. Na velkolepý nákup v aukci se chystá také Minnesota – rodiště herečky Judy Garland, která v roce 1939 v muzikálu Čaroděj ze země Oz ztvárnila hravou Dorothy. Na nohou měla během své role ikonické rubínové pantofle. A právě po těch město touží.

Červené pantofle byly z muzea ukradeny

Rubínové pantofle byly ikonickou vzpomínkou na rodačku Judy Garland z Minnesoty, která se narodila v roce 1922 a zemřela v roce 1969. Ty byly z muzea v Minnesotě ukradeny. Jedny takové se budou v aukci prodávat letos v prosinci. Ještě předtím s pantoflemi aukční síň podnikne turné, aby nalákala zájemce ze širokého okolí. Jedním z vážných zájemců je město Minnesota, která chce pantofle své oblíbené slavné rodačky vlastnit. Tentokrát si na ně už dá pozor. Problém je, že nikdo neví, na kolik se vyšplhá jejich cena v aukci. Může to být 1 milion dolarů, ale klidně i 10 milionů dolarů. Minnesota teď všemi způsoby shání finance,  které použije na nákup pantoflí letos v prosinci. Získat něco, po čem velmi toužíte, je jako vyhrát ve Šťastných 10.

Herečka během natáčení prošlapala hned několik párů těchto pantoflí

Výherní výsledky Šťastných 10 vám mohou koupit slavné předměty vašich oblíbených hrdinů. Postava Dorothy z Čaroděje ze země Oz si získala řadu příznivců. Lidé z Minnesoty herečku milují. I proto na její počest město pravidelně pořádá Judy Garland festival. Právě i na něm se snaží získat potřebné peněžní prostředky na nákup vzácných pantoflí. Těch herečka v průběhu natáčení prošlapala hned několik párů. Jedny například koupil i Leonardo DiCaprio se svými přáteli pro Akademii filmů a věd.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru