«

»

Místo ve forintech mu poslední výplata přišla v eurech… propuštěný zaměstnanec si nestěžuje

Foto: Pixabay

Ani když vám zaměstnavatel neprodlouží smlouvu na dobu určitou, není všem dnům konec. Jeden muž, kterému v Maďarsku nebyla prodloužena smlouva, je toho důkazem. Firma, která měla muži na účet poslat jeho poslední výplatu, se uklikla a místo ve forintech mu ji účtovala v eurech. Muž dostal mnohonásobně více, než čekal – v přepočtu přes 2,2 milionu korun. No představte si, že byste takhle zbohatli i bez výhry ve Sportce!

Vstřícné gesto za vyhazov? To těžko!

Pořádnou patálii teď řeší účetní jedné blíže nejmenované firmy, která se při placení uklikla a bývalému zaměstnanci poslala jeho poslední výplatu v eurech místo v jeho měně – forintech. Na účet mělo zaměstnanci, kterému firma neprodloužila smlouvu, přijít 92 500 forintů (to je v přepočtu 5600 Kč). Jenže účetní mu tuto sumu zaslala v eurech a pak částka několikanásobně překonala mužovo očekávání. Na účet mu totiž dorazilo v přepočtu 2,2 milionu korun. Stane se, říkáte si možná. Muž vše hezky vrátí a zbude mu jen historka pro vyprávění vnoučatům… Jenže takhle růžové to není. Zhrzený zaměstnanec se totiž rozhodl, že bude svému bývalému zaměstnavateli dělat naschvály. Na upozornění, že mu peníze nepatří, nereaguje a k jejich vrácení se vůbec nemá. A vám by se chtělo vracet výherní výsledky Sportky?

Firma na svého bývalého zaměstnance podala žalobu

Výhra ve Sportce je mnohem lepší než nějaký omyl účetní vašeho zaměstnavatele. V tomto případě máte totiž jistotu, že vám ji nikdo nesebere. Třást by se měl muž, který neodolal a peníze, které mu nepatří, si nechal. Firma už na něj podala žalobu za přivlastňování cizích peněžních prostředků. Muž si však z varování nejspíš nic nedělá, protože ze svého účtu už stihl vybrat v přepočtu 360 tisíc korun.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru