«

»

Mnichovští celníci se pokusili postavit se „Terminátorovi” a akorát si ušili z ostudy kabát

Foto: Pixabay

Že i slavný Arnold Schwarzenegger mívá problémy na letištích při převozu svých drahých věcí… to by nikdo nepředpokládal. Přesto na mnichovském letišti „Terminátor” zkysnul téměř tři hodiny. Na speciální aukci, která se konala v rakouském Goingu, převážel své luxusní hodinky. A jak budete kontroly na letištích řešit vy, až se po výhře v Eurojackpotu při nakupování utrhnete ze řetězu?

Zdržení na letišti přece jen stálo za to

Jen velice marně se jim snažil vysvětlit účel této akce. Úředníci vyčíslili cenu hodinek v přepočtu na 642 tisíc korun a rovnou Schwarzeneggerovi přiklepli pokutu za tento převoz ve výši přes 865 tisíc korun (po přepočtu). Slavný herec a bývalý kalifornský guvernér incident řešil na svých sociálních sítích a vše se tedy patřičně rozmázlo. Teď mají mnichovští úředníci z ostudy kabát. Lidé se jim smějí, že se pokusili postavit samotnému „Terminátorovi”, ačkoliv hned bylo patrné, že proti němu nemají žádnou šanci. Sám herec se nechal slyšet, že nepříjemné zdržení bude řešit právní cestou. Podle něj šlo totiž o obyčejnou šikanu. Svůj názor možná změní po aukci, která se konala den po zadržení, tedy ve čtvrtek 18. ledna. Vedení aukce stanovilo vyvolávací cenu hodinek na 50 tisíc eur (v přepočtu asi 1,2 milionu korun). Dražené hodinky se i díky incidentu na letišti vyšplhaly až na pětinásobek této ceny. Zájemce si je koupil za 270 tisíc eur (6,7 milionu korun). Schwarzenegger tak žalobu možná nejen stáhne, nýbrž celníkům pošle pugét. A co vy? Utratili byste výherní výsledky Eurojackpotu za hodinky Arnolda Schwarzeneggera?

Hodinky byly vyrobeny v pouhých dvaceti kusech

Výtěžek z aukce půjde na ochranu klimatu. I vy po výhře v Eurojackpotu můžete začít měnit svět k lepšímu. Hodinky, které na aukci vyvolaly značný povyk, byly vyrobeny pouze ve 20 kusech. Přímo na míru slavné ikoně hodinky vyrobila jedna velmi stará švýcarská manufaktura Audemars Piguet.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru