«

»

Mohl by si užívat miliony, ale raději se věnuje otázce bezdomovectví

Foto: Pixabay

Milionář z Kanady Marcel Lebrun vybudoval prosperující softwarovou firmu. Z jejího prodeje inkasoval miliony a mohl být za vodou. Jenže on se rozhodl, že velkou část z nich nacpe do svého nového projektu – do stavby malých domečků pro lidi bez domova. Projekt se setkává s chválou i kritikou. A kam byste miliony z výhry v Eurojackpotu nacpali vy?

V kanadském městě Fredericton roste městečko pro bezdomovce

Vaše výherní výsledky Eurojackpotu mohou pomoci dobré věci. Na dobrou věc se dal také kanadský milionář Marcel Lebrun, který j uprostřed svého projektu. Na pozemku u nákupního centra už stojí přes 70 malých domečků, které budou využívat lidé bez domova i lidé v těžké životní situace. Domečky jsou opravdu malé, ale pro své obyvatele nabízejí vše, co je potřeba. Kuchyni, koupelnu, ložnici i obývací pokoj s jídelnou. Domečky rostou jeden vedle druhého. Zatímco teď jich tam je něco přes 70, v mezičase se má číslo zastavit na čísle 99. Později má být těchto domků až 200. Lebrun do projektu 12 Neighbours nacpal už něco přes 67 milionů korun z vlastní kapsy. Další peníze – přes 130 milionů daly dohromady kanadské úřady.

Projekt se setkává s chválou i kritikou

Až vyhrajete miliony v Eurojackpotu, budou vám to někteří lidé přát a jiní vás za to budou pomlouvat. Lehké to nemá ani Lebrun se svým projektem. Někteří lidé ho chválí a za to je rád. Jinde se však setkává s kritikou. Těmto lidem vadí fakt, že se bezdomovci budou seskupovat na jednom místě, což způsobí, že nebudou mít žádnou motivaci pro návrat do běžného života. Další lidé si myslí, že padesátka domů by klidně stačila. Ať tak či tak, důležité je, že to Lebruna baví.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru