«

»

Na miliony se vyplatí si počkat

Foto: Pixabay

Výhra v loterii Sportka může přijít téměř okamžitě a zcela nečekaně… ale ani v případě, že nesázíte nebo zkrátka ve hře nemáte štěstí, nemusíte věšet hlavu. Někdy si na miliony zkrátka musíte počkat. Přesně tak to udělal Američan Mark Paulson, který v sedmdesátých letech na doporučení svého kamaráda koupil třílitrovou láhev vytříbeného vína. Už tehdy ho stála 250 dolarů, což by dnes dělalo zhruba 2000 dolarů (a to je v přepočtu 45 tisíc korun). Láhev chtěl původně otevřít na svatbě své dcery, pak ale vzhledem k její možné ceně usoudil, že lepším svatebním darem bude láhev vydražit a výtěžek nevěstě přepsat na účet… a měl pravdu. Víno se vydražilo za 106 250 dolarů (v přepočtu 2,4 milionu korun).

Cenu vína ovlivnila řada faktorů

Třeba i vy na výherní výsledky Sportky čekáte marně a chce to spíše nějakou investici do vína nebo whisky, na kterou byste se mohli do svého sklepa chodit dívat. Jak Američan Mark Paulson přiznává, na drahou láhev vína ve sklepě rodina vůbec nemyslela. Zkrátka si užívali života a ani po tom, co jejich dcera vyrostla a byla zralá na vdavky, o otevření láhve neuvažovali. Dozvěděli se totiž, že právě o podobná stará a drahá vína je v aukci velký zájem a tudíž by to mohlo vynést velké peníze. A měli pravdu. Láhev, kterou v sedmdesátých letech Paul koupil za 250 dolarů, teď v aukci Bonhams Skinners vydražil za 106 250 dolarů, a to je tedy něco. Cenu vína ovlivnilo hned několik faktorů, k nimž patří kvalita a dobrá chuť vína, pochopitelně jeho stáří, ale i fakt, že se jednalo o třílitrovou láhev.

Možná zůstal na suchu, ale stal se z něj milionář

Výhra ve Sportce vás možná přivede k myšlence založit si vlastní sklípek. Proč ne? I ten vám může časem vydělat, pokud vás ale nepřemůže žízeň a víno nevypijete. Paul po prodeji svého vytříbeného a uleželého vína zůstal nejspíš na suchu, protože mimo něj prodal i další ve sklepě uložené cenné láhve. Ale co, když je z něj teď milionář, klidně může přemýšlet o tom, že ve svém sklípku založí novou sbírku. Teď už ví, že na miliony se vyplatí si počkat.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru