«

»

Na oregonské dálnici létaly miliony

Foto: Pixabay

Miliony nenajdete jen ve Sportce. Za stěrače se vám mohou zaseknout i při jízdě na dálnici, respektive zlomek z nich. Přesně tohle zažili ti, kteří si to nedávno jeli oregonskou dálnicí I5 a zničehonic začaly pršet dolarové bankovky. Lidé samozřejmě zastavili a peníze začali sbírat. Kupodivu miliony, které na dálnici rozházel dobrodinec, nezpůsobily hromadnou bouračku. Muž jménem Colin Davis McCarthy takhle dohromady rozházel v přepočtu asi 4,3 milionu korun.

Když výhra doslova prší z nebe

Někteří účastníci silničního provozu měli ten den na oregonské dálnici jó štěstí a někteří z nich si přišli na slušný balík peněz. Ani výherní výsledky Sportky někdy nemusí být takhle štědré. Peníze posbírali a od policie dostali ještě pochvalu. Ta už s úklidem neměla žádnou práci. Pokutu kupodivu nedostal ani štědrý muž Colin Davis McCarthy, kterému za čin hrozilo obvinění z ohrožení z nedbalosti nebo výtržnictví. Čin je zkrátka tak bizarní, že to policistům vyrazilo dech. A proč muž na dálnici rozhazoval miliony? Prý se mu daří dobře, a tak chtěl obdarovat i ostatní. To je sice chvályhodné, ale přinejmenším pro to mohl zvolit méně rizikový způsob.

Rodina jeho čin neschvaluje a peníze žádá zpět

A zatímco na oregonské dálnici byl McCarthy za hvězdu, po návratu domů ho už tolik přízně nečeká. Jeho rodina totiž jeho čin neschvaluje a nejspíš ani nevěděla, že se muž rozhodl udělat zrovna tohle. Poté, co jeho čin rodinní příslušníci shlédli v televizních zprávách, prosí veřejnost o to, aby jim na dálnici posbírané peníze vrátila. Tuto výzvu zveřejnila policie s tím, že rodina prý peníze opravdu potřebuje. Že se něco z toho vrátí, to je asi tak stejně pravděpodobné jako velká výhra ve Sportce. Zdá se, že buď měl muž se svou rodinou spory, nebo to byl blázen, kterého pálily peníze v kapse. Třeba to byl vyhořelý podnikatel, který potřeboval impuls pro svou další činnost. Soudě podle ohlasu jeho činu, by klidně mohl být influencer dělající dobré skutky. Na to byl ale potřeboval další dolary… možná tu sumu neměl rozhazovat najednou.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru