«

»

Na rušné italské ulici vsadil jen dvě eura a vyhrál v přepočtu 2,5 miliardy korun

Foto: Pixabay

V Itálii v loterii Superenalotto padla výhra ve výši 101 milionů eur (v přepočtu téměř 2,5 miliardy korun). To je, jako byste vyhráli hlavní cenu maximálního Eurojackpotu. Výherce si vsadil na rušné ulici Via Toledo a štěstí ve hře obětoval v přepočtu jen 50 Kč.

Majitel obchodu v ulici Via Toledo v Neapoli je z výhry unešený

O podobnou pohádku, o které teď píší listy všech italských novin, se vám mohou postarat i vaše výherní výsledky Eurojackpotu. Vždyť i vy se můžete o maximální Eurojackpot, který k dnešku dosahuje do výše 2,3 miliardy korun, pokusit s jedním sloupečkem za 60 Kč. Ani výherce, který procházel rušnou neapolskou ulicí, nejspíš netušil, že mu poslední drobné vynesou takové štěstí. Majitel obchodu, který šťastný tiket do loterie Superenalotto prodal, je jako v transu. V hloubi své duše si přeje, aby on byl tím výhercem. Tento sen si nechává zdát pokaždé v noci, a to i přesto, že moc dobře ví, že jsou všechny jeho tikety nevýherní. A když nemůže být oním výhercem, alespoň doufá v to, že jím bude někdo z místních. Možná by se pak s ním o výhru nebo její část i podělil? Třeba za to, že mu tiket prodal. Pro Salvatora z obchůdku na ulici Via Toledo je zkrátka bláhová představa, že lze za život tuto částku utratit.

Jedná se o jednu z nejvyšších italských výher

Výhra prvního pořadí Eurojackpotu se Čechům podařila už třikrát. Také výhra ve výši 101 milionů eur v loterii Superenalotto je jedna z vyšších. Není však nejvyšší. Tou pořád zůstává loňský jackpot ve výši 371 milionů eur (v přepočtu 9,3 miliardy korun). Tato výhra však spadla do klína až devadesáti sázejícím. Každý z nich si odnesl zhruba čtyři miliony eur – téměř 99 milionů korun. U takových jackpotů pak ani nevadí, že nejste jejich hlavním výhercem.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru