«

»

Nejde registrovat účtenku? Zkuste posunout čas o hodinu

Foto: pixabay

Důvodem nezaregistrované účtenky do Účtenkovky může být posun času a špatně nastavená pokladna

Každý, kdo pravidelně hraje Účtenkovku ví, že ve většině případů není problém novou účtenku do této loterie zaregistrovat. Svědčí o tom i fakt, že měsíčně je do Účtenkovky úspěšně vloženo přibližně 13 až 15 milionů účtenek. Někdy ale nastanou případy, kdy se to ne a ne povést. První možností může být, že hráč, který účtenku do systému zadává, někde udělá chybu. Pokud je však i po její opravě přesvědčen, že tím to nebude, může se vyzkoušet varianta s posunutím času o 60 minut. O co jde?

Plus nebo mínus 60 minut

Přestože by se to stávat nemělo, stát se to může. Jde o chybně nastavené pokladní zařízení obchodníka po přechodu na letní anebo zimní čas. Jinými slovy. Zatímco čas se pro všechny posune o 1 hodinu, nepřenastavená pokladna může tisknout účtenky s časem původním, tedy buď o hodinu více anebo méně. Tento čas na vytištěné účtence pak nesedí s časem odeslané účtenky do EET a účtenka, kterou máte v ruce, se v systému EET jeví, že neexistuje.

Zkuste tedy po neúspěšné registraci nové účtenky do políčka ČAS TRŽBY vložit hodnotu plus anebo mínus 60 minut. Příklad: Na účtence je čas 13:55, vy zkusíte vložit čas 12:55 anebo 14:55.

Možná se právě tímto odhalí důvod neúspěšné registrace. Smysl to má ale jen v případě, kdy se vám od některého obchodníka nedaří registrovat žádná účtenka a nikoliv v případě, kdy je to jen některá.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru