«

»

Nejdražší kytice květin, které neuvadnou, vás vyjde na 3,5 milionu korun

Foto: Pixabay

Po výhře v Eurojackpotu už vás nemusí trápit spousta věcí. Dokonce ani ve váze vadnoucí kytky nebudete muset řešit, budete-li svým partnerkám a rodině kupovat výhradně květiny ze zlata a stříbra. Takové nabízí umělci Radek a Milada Bláhovi, kteří vdechli život společnosti GIYOU. Jak v jejich nabídce uvidíte, nemusíte zrovna trefit Eurojackpot výherní výsledky, abyste si květinu koupili. Po výhře však můžete mít i na  dosud nejdražší kytici lučních květin na světě. Objednal si ji movitý zákazník z Česka jako dekoraci pro své prostory a zaplatil za ni neuvěřitelných 3,5 milionu korun.

Šperkové květiny přišly na trh v roce 2022

Tak zvané šperkové květiny, jak své výrobky manželé nazývají, přišly na trh teprve v roce 2022. Tehdy manželé zhmotnili své vize a vytvořili něco krásného a jemného, jako jsou luční květiny, ale zároveň stabilního, hodnotného a zkrátka unikátního. Jakkoliv mladý tento projekt je, stihli už manželé utržit světový rekord, a to ve vytvoření nejdražší kytice ze zlata. Žádná podobná ve světě prý neexistuje, a tak se mohou pyšnit opravdu jedinečným dílem. Kytice z ryzího 24karátového zlata vznikala celý dlouhý měsíc. Výsledkem je svazek 118 lučních květů, mezi kterými nechybí sedmikrásky, sněženky nebo fialky.

24karátové zlato se pro svou měkkost pro výrobu šperků příliš nepoužívá

Zákazník, jemuž byla tato kytice zlatých květů doručena v první polovině roku 2023, si napřed objednal menší kytičku. Její krásou však byl natolik uchvácen, že přišel se zakázkou v této hodnotě. Kytice je kromě svého detailního zpracování unikátní i tím, že je celá vyrobena z 24karátového zlata. To se pro svou měkkost a riziko poškrábání pro výrobu šperků příliš nepoužívá. Protože se však květiny ze zlata nenosí, nýbrž jsou spíše vystaveny v designových vázách nebo uschovány v krabičkách, není u nich riziko poškození tak velké. A co vy? Budete svým blízkým po výhře v Eurojackpotu kupovat už jen květiny ze zlata a stříbra?

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru