«

»

Někdy se vyplatí prolézt bleší trhy

Foto: pixabay

Výhra ve Sportce stále v nedohlednu? O pár set tisíc si můžete přilepšit nejen díky sázkám, nýbrž i díky návštěvám bleších trhů. Své o tom ví britský manželský pár, který si přál zůstat v anonymitě a který za hrneček z blešího trhu utržil 12 tisíc liber (v přepočtu asi 331 tisíc korun). No nevyplatí se sem tam na bleším trhu utopit odpoledne? Vzhledem k případům, které se čas od času vynoří, nikdy nevíte, co si s sebou domů odnášíte.

Původně levná stará cetka se ukázala být historicky cenným předmětem

Sportka výherní výsledky mohou mít jakoukoliv podobu. Třeba mohou vypadat jako starý otlučený hrneček s podobiznou Karla II., který pochází z roku 1660. Původně se manželům zalíbil jen tak pro své stáří. Potom jim to ale nedalo a navštívili odborníky. Ti hrneček posoudili a zjistili, že byl vyrobený u příležitosti nástupu Karla II. na anglický trůn. Hrneček je tedy starý přes 363 let, a to už je ve sběratelském světě něco. Proto se manželé s hrnečkem obrátili na aukční síň, která jim pomohla s prodejem. Původně se výsledek aukce odhadoval na maximálně 56 tisíc korun. Nakonec se ale o hrneček po telefonu přetahovali dva seriózní zájemci, kteří konečnou cenu vyhnali až na 12 tisíc liber (další dva tisíce liber stály poplatky aukční síni za to, že prodej zprostředkovala). Suma sumárum se tedy cena hrnečku pro nového majitele vyšplhala na v přepočtu 386 tisíc korun… Laik by řekl, že je to dost. Ale sběratelé by možná byli ochotni za hrneček ještě leccos přihodit.

Hrneček má podobiznu Karla II.

Na hrneček, který není vysoký ani 10 cm, byste tedy potřebovali trefit Sportku. Má cínovou glazuru, podobiznu Karla II. a je dost otlučený. V očích sběratelů je však dokonalý. No jen aby se nedopatřením nerozbil. To by byly drahé střepy. Odborníci totiž tvrdí, že podobných předmětů na světě už moc neexistuje. I proto bylo tak těžké odhadnout výsledek aukce.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru