«

»

Některé strávníky restaurace v Atlantě rozzuřil naúčtovaný 4% poplatek za zdravotní pojištění zaměstnanců podniku

Foto: Pixabay

Kontrolujete účtenky stejně pečlivě jako vaše tikety Šťastných 10? Máte přehled, co vám kde naúčtují? A budete to dělat i po výhře v loterii, když opravdu nebudete mít hluboko do kapsy? Možná by vás po výhře nechaly extra poplatky na účtenkách úplně chladnými. A možná byste byli nakrknutí stejně jako někteří strávníci pizzerie v Atlantě.

Na sociálních sítích se rozhořela diskuze o správnosti přidaného poplatku za pojištění zaměstnanců k ceně jídla

Výherní výsledky Šťastných 10 mohou být natolik vysoké, že účtenky jednoduše nebudete sledovat. Pak ale hrozí, že si nevšimnete, že vám tam majitelé účtují něco navíc – třeba ani nebudete vědět, že se podílíte na úhradě zdravotního pojištění jejich zaměstnanců. A to je právě kamenem úrazu restaurace JenChan’s Pizza and Chinese v Atlantě. Ta jakožto menší podnik se rozhodla následovat jiné menší podniky a k ceně jídla zákazníkům dobrovolně přičítá i čtyřprocentní přirážku, která hradí zdravotní pojištění jejich zaměstnanců. To se však nelíbí některým jejich zákazníkům, kteří na sociálních sítích rozpoutali vášnivou diskuzi. Podnik v ní spíše haní, a tak majitelům restaurace nezbylo, než se k celé věci postavit čelem.

Příspěvek je dobrovolný a je na něj upozorňováno 

Výhra ve Šťastných 10 vám může mimo jiné pomoci rozjet vlastní restauraci. O to se snaží i manželé a majitelé konkrétní restaurace Jen a Emily Chan. Ti se pro speciální přirážku na účtence svých zákazníků rozhodli po tom, co se náklady na zdravotní pojištění jejich zaměstnanců ztrojnásobily. Společně s energetickou krizí toho na jejich podnik bylo moc. Mohli jako jiné restaurace zmenšit porce nebo zvednout ceny svých jídel. Oni se však rozhodli pro transparentnost. O příplatku informují předem ve svých jídelních lístcích. Každý zákazník má možnost zaplacení dobrovolné přirážky odmítnout. Manželé si zkrátka stojí za tím, že je tohle lepší možnost, než kdyby rostoucí náklady maskovali za různé fígle. Podle nich je potřeba o krizi mluvit otevřeně.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru