«

»

Neukáznění řidiči zaplatili městu nově zakoupený radar za pouhých 11 dní, a to stál přes 2,4 milionu korun!

Foto: Pixabay

Po výhře ve Šťastných 10 budete nejspíš také investovat. Málokterou investici však dovedete splatit do dvou týdnů,  jako se to podařilo bavorské vesnici Kirchseeon. Ta koupila radar na měření rychlosti a ještě před koncem roku – konkrétně 20. prosince ho instalovala na dopravně nejvytíženější místo. Radar obec vyšel na 100 000 eur a byl splacený dříve, než sekretářka radnice stačila do složek založit jeho fakturu. Pouhých 11 dní stačilo k tomu, aby na pokutách nepozorných řidičů vybral částku, za kterou byl pořízený.

Po instalaci až do silvestra zachytil prohřešky u 3112 řidičů

Ani výherní výsledky Šťastných 10 vám možná nevydělají tolik, kolik vydělal radar v bavorské obci Kirchseeon. Když ho silničáři umístili na výjezdu z obce, netušili, že za pouhých 11 dní na pokutách vybere tolik, že se stane zaplacenou investicí. Nepozorní a neukáznění řidiči tak sami na sebe upletli pořádný bič. S takovou se radnice možná rozhodne pořídit ještě pár takových radarů a tato obec se stane rychlostně nejhlídanější. Radar byl instalován 20. prosince 2023 a do silvestra téhož roku zachytil celkem 3112 přestupků v celkové výši 100 000 eur. No věřili byste tomu?

Pokuty v Bavorsku jsou vysoké

Výhra ve Šťastných 10 stále nepřichází? No možná je vaší největší výhrou v loterii fakt, že se alespoň vyhýbáte dopravním pokutám. Takové štěstí ale neměli řidiči, kteří kolem nově instalovaného radaru projížděli. Vzhledem k tomu, že pokuty v Bavorsku patří k těm nejvyšším a začínají už na částce 750 Kč, není ani divu, že se za přestupky vybralo tolik peněz v tak krátkém časovém rozpětí.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru