«

»

Nevýhodný prodej obrazu si Australanka za rámeček nedá

Foto: Pixabay

Výhra v Extra Rentě se vám může hodit třeba tehdy, když si svůj dům chcete zkrášlit drahým obrazem od výjimečného autora… anebo tehdy, když nevědomky prodáte vzácný obraz za v přepočtu tři tisíce korun a o pár dní později se dozvíte, že měl hodnotu až 450 tisíc korun. To je ale pech! A jedné Australance se tohle skutečně stalo.

Na Facebooku výhodně koupila a následně nevýhodně prodala abstraktní obraz

Možná, že až budete mít výherní výsledky Extra Renty v kapse, začnete se o umění zajímat více než dosud. A možná uděláte zpočátku pár chyb, než do těchto tajů proniknete. Pak vám přejeme, aby se vám nepodařila stejná bota jako jedné Australance. Sarah Bonnerová z australského města Gold Coast si v roce 2021 přes Marketplace sociální sítě Facebook koupila abstraktní obraz. Ten se jí zpočátku líbil, ale postupem času úplně nezapadl do stylu jejího interiéru. Proto se o dva roky později rozhodla ho znovu prodat, a to tam, kde jej koupila a za stejnou cenu – v přepočtu asi 1500 Kč. Když se jí ozval první zájemce a nabízel jí cenu až dvojnásobně vyšší, nic ji netrklo, jen měla obrovskou radost a obraz prodala. Náladu jí zkazil až další zájemce o několik dní později, který volal, zda má obraz ještě k dispozici. Od něj se žena dozvěděla, že jde o vzácný kousek malíře Pierra Soulagese. Ten před rokem zemřel a cena jeho děl začala strmě stoupat vzhůru.

Podle odhadců Sarah promarnila několik stovek tisíc korun

Výhra v Extra Rentě se jen tak nepovede. A často se nemusí podařit ani jiné věci. Sarah, která po tomto zjištění málem dostala infarkt, by o tom mohla vyprávět. Sice se rozhodla zkontaktovat kupce, který se ani neobtěžoval, aby jí o cennosti obrazu řekl, ten však na její výzvy už nereagoval. A tak se s tímto nevýhodným prodejem, který si za rámeček nedá, bude muset nějak smířit.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru