«

»

Nikdy nevybalila mobilní telefon od manžela a i proto má teď na účtu téměř 1,4 milionu korun

Foto: Pixabay

Výhra ve Šťastných 10 ne a ne přijít? Nevadí! Zbohatnout můžete i tak, že prolezete půdu a do aukce dáte věc, kterou jste léta nestihli vybalit. To se podařilo Karen Greenové, která v internetové aukci lcgauctions.com prodala svůj ještě nerozbalený mobil z roku 2007. Jednalo se o iPhone první generace s kapacitou 8GB, který se v roce 2007, kdy se dostal na trh, prodával za směšných 599 dolarů (v přepočtu 13 300 Kč). V té době to ale byly velké peníze. Směšných říkáme proto, že se teď iPhone vydražil za neuvěřitelných 1,4 milionu korun. No věřili byste tomu!

K milionům lze přijít různě

Výherní výsledky Šťastných 10 nemusí představovat jediný způsob, jak přijít k milionům. Své o tom ví Karen Greenová, která za iPhone první generace dokonce nezaplatila ani korunu. O šestnáct let později má díky jeho dražbě na podnikání. Mobil dostala darem od svého manžela. Jenže v té době používala jiný tarif, který s iPhonem nebyl kompatibilní. Ani se tedy nenamáhala mobil rozbalovat. A to se jí vyplatilo. Když o pár let později zjistila, že mají právě tyto mobily vysokou cenu, byla ráda, že ho nikomu nedarovala. Její touha podnikat rázem dostala reálné tvary, když mobil do aukce nabídla. K prodeji ji stoprocentně přesvědčila poslední aukce takového modelu, která prodejci vynesla přes 800 tisíc korun. Svůj iPhone Karen do prodeje nabídla s vyvolávací cenou 2500 dolarů (v přepočtu 53 tisíc korun). Výsledná cena však byla až 24x vyšší. Zastavila se na částce 63 356,40 dolaru (téměř 1,4 milionu korun).

Díky náhodě teď může podnikat

Karen je štěstím bez sebe. Je důkazem, že ne všechny miliony je nutné ždímat z loterie, jakou může být hra Šťastných 10. Kolikrát stačí zavzpomínat a na světlo světa vytáhnout věci dávno zapomenuté na půdě.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru