«

»

Nošené tenisky Michaela Jordana se v aukci prodaly za 8 milionů dolarů

Foto: Pixabay

Utratili byste miliony za šest tenisek, které nejdou ani do páru? Možná, že po výhře v Eurojackpotu ano. O tenisky Michaela Jordana je velký zájem a v tomto případě je úplně jedno, že jedna k páru vždycky chybí. Jedná se o celkem šest tenisek z roku 1991, 1992, 1993, 1996, 1997 a 1998, které vyšponovaly konečnou cenu v aukci na 8 milionů dolarů (to je zhruba 186 milionů korun).

Michael Jordan začal svou tradici už v roce 1991

Zouvací tradice Michaela Jordana začala už v roce 1991, kdy si vyzul jednu tenisku a předal ji svému manažerovi. Poté v tom pokračoval i ve svých dalších slavných zápasech. Aukční síň Sotheby´s, kde aukce proběhla, nabídla k teniskám také fotografie z těchto let, kdy má Michael Jordan na sobě vždy jen jednu botu. Aukční síň jméno kupujícího nezveřejnila a anonymity se držela i v případě prodejce. Jen uvedla, že jde o soukromého amerického sběratele, který tuto kolekci tenisek získal od manažera Bulls. Cena se na konci aukce vyšplhala až na 8 milionů dolarů (to je zhruba 186 milionů korun). Takovou výhru vám mohou přinést výherní výsledky Eurojackpotu. Odborníky však nijak nepřekvapila. Vždyť Michael Jordan patří ke sportovním celebritám a jeho sportovní memorabilie jsou ty nejdražší, které aukcemi procházejí.

Věci po Michaelovi Jordanovi rozhodně nejsou za hubičku

A že na nákup podobných věcí Michaela Jordana musíte svou peněženku řádně připravit, o tom svědčí i jiné položky, které již prošly aukcí. Bez výhry v Eurojackpotu si v tomto odvětví nejspíš nenakoupíte. Pár tenisek, ve kterém Jordan hrál zápas v roce 1998 a který byl dražen v roce 2022, se prodal za 2,2 milionu dolarů. Nepoužitá vstupenka na jeho zápas v roce 1984 v aukci vynesla 468 tisíc dolarů. Jeho dres z roku 1998 se prodal za 10,1 milionu dolarů. Zkrátka nic levného.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru