«

»

O velkou výhru v loterii málem přišel, když si na ni začala dělat nárok jeho kolegyně

Foto: Pixabay

Timothy Schultz bral mega výhru v Powerballu v roce 1999, když pracoval jako obsluha čerpací stanice. Tehdy vyhrál 29 milionů dolarů (dnes by to bylo v přepočtu 644 milionů). Od té doby se živí jako influencer a ve svých videích pravidelně dává tipy na to, jak vyhrát v loteriích a dalších hrách. A nejen to. Sem tam se také podělí o okamžiky ze své vlastní výhry. Nedávno prozradil, že o bohatství málem přišel, když se k němu přihlásila také jeho nezletilá kolegyně. A co vy? Sázíte Sportku sami za sebe, nebo hrozí, že vám do případné výhry bude někdo kecat?

Štěstí ho potkalo před 24 lety

Že tučné výherní výsledky Sportky vás v pohodě uživí i čtvrt století, o tom svědčí případ Timothyho Schultze, který trefil rekordní jackpot Powerballu v době, kdy mu bylo čerstvě 21 let a pracoval na benzínové stanici (v roce 1999).  V té době vůbec netušil, že o miliony bude muset bojovat podruhé. Po zveřejnění výherce se totiž přihlásila jeho bývalá spolupracovnice z benzínové stanice s tím, že mu na nákup tiketu tehdy přispěla přesnou polovinou. Na rozdíl od něj však ona ještě nebyla plnoletá a v tom byl celý háček. Loterijní společnost nechtěla čelit pozdější žalobě, a proto výhru Timothymu pozdržela s tím, že o jejím vyplacení musí rozhodnout soud. Kdyby totiž byla pravda to, co Timothyho kolegyně řekla, jednalo by se o nelegální sázku. V Americe nemohou sázet ti, kteří ještě podle zákonů nejsou plnoletí (což je v Americe 21 let). Hrozilo tedy, že Timothymu celá výhra propadne. A spláchnout jen tak do záchodu přes půl miliardy? To by byl hřích.

Timothy se s bývalou kolegyní mimosoudně domluvil

Výhra ve Sportce se může někdy zamotat, zvlášť, pokud v ní nefigurujete jen vy sami. A je to i případ Timothyho, který se s kolegyní nejspíš domluvil na odměně a ta pouhý den před konáním soudu svou žalobu stáhla. Je přece lepší, aby z výhry těžili oba, než aby ji jen tak nechali propadnout. Vůbec v tomhle případě však není jasné, jestli bývalá spolupracovnice vážně do sázky vložila půlku, nebo jen chtěla Timothyho o část výhry sprostě obrat.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru