«

»

Obraz, který byl dříve prohlášen za padělek, teď s prachem odhodil také svůj laciný nádech. Nyní je oceňován na 57 milionů!

Foto: Pixabay

Věřte, nevěřte i z padělku se může stát ceněný artikl. To, když ho vezmou do rukou opravdoví odborníci na slovo vzatí a vyvrátí to, co zpackali dřívější packalové. Příběh pojednává o jednom obraze, který byl před mnoha lety prohlášen za padělek. Proto si jen tak visel v sídle Craufurdland nedaleko skotského města Kilmarnock, které jakožto 29. správci v pořadí spravují  Simon Houison Craufurd a jeho žena Adity. Právě ti teď zjistili, že představa o padělku je mylná. V části pro veřejnost visel obraz v přepočtu za 57 milionů korun! No není toto zjištění jako výhra v Eurojackpotu?

Jedná se o pravý obraz malíře Johna Constabla

A přesto,  že nám obyčejným smrtelníkům, kteří na výherní výsledky Eurojackpotu teprve ještě čekají, toto umění moc neřekne, vyvolal obraz velké pozdvižení tam, kde se v umění pohybovat umí. Obraz, který byl dříve prohlášený za padělek a který vyobrazuje most přes řeku, je pravým obrazem významného malíře Johna Constabla. Ten své dílo pojmenoval „Starý most přes Avon” a odborníci se domnívají, že se jedná o most přes řeku Temži v hrabství Oxfordshire. Umělec zde pobýval ve 20. letech 19. století, a proto měl spoustu příležitostí tento most zvěčnit. Jak by se asi tvářil, kdyby už tehdy věděl, že jednou jeho obraz dostane cenovku 57 milionů?

Významné zjištění, které pomůže s provozem hrabství

Až vám výhra v Eurojackpotu spadne do klína, možná si koupíte hrad a budete jej provozovat. Jenže i to něco stojí. Roční náklady na provoz hradu Craufurdland se vyšplhají v přepočtu klidně i na částku 2,8 milionu korun. No pak se nedivme, že nález zapomenutého obrazu za 57 milionů ze židle nadzvedne i hradní strašidla. Je to prostě po všech stránkách skvělá zpráva!

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru