«

»

Obraz, který namaloval robotický pes, se v aukci prodal za 40 000 dolarů

Foto: Pixabay

Co uděláte, až vyhrajete ve Šťastných 10 nebo v jiné loterii? Třeba se zakousnete do toho, co už jste dlouho chtěli prozkoumat nebo objevit. Třeba začnete cvičit robotické psy v kreativitě a uměleckém projevu, tak jako to dělá umělkyně Agnieszka Pilat. Nejspíš to nese své ovoce, když se obrazy těchto robotických psů v aukci prodávají až za 40 tisíc dolarů (v přepočtu necelý milion korun).

Až do dubna máte možnost shlédnout umělecký výkon robotických psů

Výherní výsledky Šťastných 10 vám rozvážou ruce a vy budete moci dělat jen to, co se vám zlíbí. Třeba budete učit myši létat. Proč ne, když může umělkyně Agnieszka Pilat učit robotické psy malovat? Umělkyni, která se narodila v Polsku, ale teď žije a pracuje v USA, zaujali robotičtí psi společnosti Boston Dynamics. S ní navázala spolupráci a tři psí roboty si od nich vypůjčila. Pojmenovala je Basia, Vanya a Bunny a začala je učit malovat na plátna. Cílem tohoto netradičního pokusu bylo dát technologii hlas. Umělkyně chtěla poukázat na to, že technologie nemusí být chladná a hrozivá, nýbrž expresivní a kreativní. Poté, co se psi maličko zacvičili, dala jim umělkyně čtyřměsíční prostor (až do 7. dubna) v National Gallery of Victoria (NGV) v Melbourne v Austrálii.

Psi se pohybují pomocí QR kódu a v mezičase odpočívají a nabíjejí se ve svých docích

Pokud trefíte výhru ve Šťastných 10 a bude vás tato netradiční výstava a pokus v jednom zajímat, můžete za psími roboty do Austrálie vyrazit osobně. Malovat tam budou ve speciální prosklené místnosti až do 7. dubna. Mezi plátny se pohybují pomocí speciálních QR kódů a v mezičase samozřejmě odpočívají a načerpávají energii a inspiraci ve svých docích. Možná, že kdybyste si z výhry jednoho takového robota Picassa koupili, pomohl by vám peníze z výhry znásobit. Obrazy psích robotů se už totiž objevily v aukci a levné nebyly. Zatím nejvyšší dosavadní nabídka za obraz vytvořený psím robotem pokořila hranici 40 000 dolarů.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru