«

»

Obraz, který namalovali členové skupiny Beatles z nudy, se v aukci prodal v přepočtu za 40,4 milionu korun

Foto: Pixabay

Výhra v loterii vás možná alespoň jednou v životě zavede na aukci, kde se budou dražit díla za miliony. Možná pak také skončíte s obrazem, který byl původně zamýšlen jako improvizace. Obraz, který členové skupiny Beatles malovali z nudy v roce 1966, se na konci ledna tohoto roku v aukční síni Christie´s vydražil za trojnásobek odhadované ceny – v přepočtu za 40,4 milionu korun.

Aby se zpěváci nějak zabavili, přinesl jim vedoucí hotelu na pokoj plátno a barvy

Výherní výsledky Sportky můžete utrácet mimo jiné i za umělecká díla. Třeba za to, které vzniklo v červenci roku 1966 v tokijském hotelu Hilton na pokoji 1005. Právě tam byli členové kapely nuceni přečkat, aby  se vyhnuli případnému útoku svých odpůrců. Těm v tomto roce vadilo vystoupení kapely ve svatostánku bojových umění – v hale Budokan. Na pokoji získali členové skupiny nejen klid a bezpečí, nýbrž i prázdné plátno, štětce, malířské barvy a lampu. Ta byla postavena doprostřed plátna. Hudebníci pak začali na plátno malovat. Vznikl abstraktní obraz s bílým kolečkem od lampy uprostřed, do kterého se příležitostní malíři i podepsali. John, Paul, Ringo ani George by v té době nepředpokládali, že se o jejich „slátaninu” budou lidé na aukcích přetahovat.

Cena díla byla odhadci stanovena na 13,8 milionu korun

S výhrou ve Sportce v kapse a během účasti v aukci je potřeba počítat s tím, že se situace zvrhne a na předmět, o který budete mít zájem, se začne přihazovat. Přesně to se stalo i v případě obrazu od Beatles. Odhadovaná cena 13,8 milionu se po přihazovací bouři vyšplhala až na trojnásobek – v přepočtu na 40,4 milionu korun.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru