«

»

Odpuštění pokuty jako výhra v loterii?

Foto: Pixabay

Výhra v Eurojackpotu vám může zaplatit všechny pokuty, kterých jste se dopustili a dosud je nezaplatili. Třeba i pokutu v knihovně za nevrácené nebo poškozené knihy. Že jde o malichernost? Divili byste se, kolika lidem taková pokuta nadobro zavře dveře knihovny. Knihovna ve Worchesteru v Massachusetts se právě z tohoto důvodu rozhodla vyhlásit amnestii. Hříšníkům stačí, aby knihovně poslali fotografii své nebo jakékoliv jiné kočky a všechny pokuty jim budou odpuštěny.

Březnová amnestie jen za fotografii kočky

Výherní výsledky Eurojackpotu mohou být silným zážitkem. Stejně osvobozující může být zjištění, že se na vás pracovníci knihovny nezlobí a opět tam můžete vstoupit. Takový dobrý pocit teď zažívají návštěvníci knihovny v Massachusetts, která se rozhodla v měsíci březnu udělit amnestii všem svým hříšníkům. Tedy těm, kteří knihu buď ztratili, poničili nebo knihy nevrátili tak dlouho, že se jejich pokuta vyšplhala poměrně vysoko. Těm všem knihovna v březnu vše odpustí, pokud jí hříšníci pošlou fotografi kočky, ať už své nebo cizí. Vedení knihovny totiž došlo k závěru, že napjatý finanční rozpočet mnohým nedovolí zaplatit tučnou pokutu – to raději koupí jídlo pro svou rodinu a ochudí se o možnost číst. Podle odborníků však čtení výrazně zlepšuje život, a tak se dotyční hříšníci ochuzují o dost víc, než předpokládají.

Březnové mňoukání…

Akce, kterou knihovna v Americe spustila, nese název March Meowness – tedy březnové mňoukání a není jedinou svého druhu, kterou knihovna rozjela. Například v období covidu, když bylo vrácení a půjčování knih ztížené, trvalo bezpokutové období až půl roku. Vedení knihovny uvádí, že pokuty nejsou zdrojem jejich příjmu, a tak je rádo svým klientům odpustí. Mnohem radši prý získá zpět své čtenáře. Odpuštění pokuty tedy může být jako výhra v loterii Eurojackpot. Úleva, kterou to přinese, bude stejně nečekaná a osvobozující.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru