«

»

Oprýskaná Star Wars figurka se v texaské aukci prodala za rekordních 525 000 dolarů

Foto: Pixabay

Výhra ve Šťastných deset vám umožní utrácet za staré a pěkně předražené „hračky”. Jedna taková 31. května v Texasu pokořila rekord, když za ni zájemce zaplatil 525 000 dolarů (v přepočtu 11,8 milionu korun).

Výjimečná figurka Boba Fetta ze Star Wars pokořila rekord

Je běžné, že se čas od času v aukci vyskytne předmět, za který by zájemci utratili snad všechny výherní výsledky Šťastných 10. Jedním takovým předmětem je stará oprýskaná figurka Star Wars, která výrobní linku opustila v 70. letech jen v pár kusech. Dodnes se ví pouze o dvou existujících figurkách Boba Fetta – fiktivní postavy ze Star Wars. Figurka se nevyráběla ve velkém. Naopak. Při její výrobě se vyskytly problémy s bezpečností jiné podobné hračky, kdy hrozilo riziko udušení, že z ní nakonec sešlo. Pár vyrobených figurek zachránili zaměstnanci firmy. Na konci května vytáhla oprýskaná, ale stále velmi ceněná figurka z kapsy anonymního zájemce 525 000 dolarů. A to je opravdu rekord. Je to několikanásobně více, než za jiného Boba Fetta dal zájemce v roce 2022 (236 000 dolarů). Dokonce je to o dost více než za panenku Barbie s 1karátovým diamantem zaplatil zájemce v roce 2010 (302 000 dolarů).

Figurka velká asi jako půllitr zaujala velké množství lidí

Výhra ve Šťastných 10 vám umožní kupovat drahé hračky. A klidně mohou být staré a oprýskané a budete z nich mít mnohem větší radost, než z hraček nových. Alespoň takhle kouzelně působí figurka Boba Fetta s raketou přilepenou na jejich zádech, která se v 70. letech z výrobní linky dostala jen ve velmi limitovaném množství. Fiktivní postava Boba Fetta se proslavila hlavně díky Disney mini sérii „The Book of Bob Fett”.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru