«

»

Osobní vůz královny Alžběty II. je až do zítřka vystavený v aukci

Foto: Pixabay

Výhra v Eurojackpotu vám může dopomoci k luxusnímu autu, se kterým na silnici jen tak nevyjedete. Jedná se totiž o osobní vůz královny Alžběty II., která ho pořídila v roce 2001 a vlastnila až do roku 2007. Auto královna sama řídila, a tak lze předpokládat, že drobné promáčkliny, které mu na ceně nijak neubírají, způsobilo sama královna.

Doteď byl vůz ve vyhřívané garáži soukromého sběratele

Výherní výsledky Eurojackpotu mohou zmenšit prostor vaší garáže. To, když si do ní nastěhujete vůz královny Alžběty II. Vůz Daimler Majestic z roku 2001 používala například ke svým pravidelným jízdám do kostela. Když se ho v roce 2007 zbavovala, vrátila jej společnosti Jaguar Daimler Heritage Trust. Vůz je lakován barvou British Racing Green a jeho krémový interiér je celý z kůže. Jedná se o čtyřdveřový sedan s pětistupňovou automatickou převodovkou. Lak auta je ve skvělém stavu a celkově je vůz téměř nedotčen až na drobné promáčkliny, které však jeho vzhled vůbec nenarušují. Na palubní desce je plaketa, která uvádí, že jde o osobní vůz královny Alžběty II.

Královna byla vášnivým sběratelem aut

Také královna měla čas vedle kralování na své koníčky, mezi které patřilo sběratelství automobilů. Její stáj, ve které zářily modely Bentley, Rolls-Royce nebo Jaguar, odhadci ohodnotili na 16 milionů dolarů. Samotný vůz Daimler Majestic je v aukci až do zítřka 29. dubna. Organizátoři aukce odhadují, že se jeho cena vyšplhá na 45 000 až 75 000 dolarů. Jen škoda, že se Eurojackpot hraje až v úterý. Částku potřebnou na vůz však můžete vytipovat už v dnešní Sportce!

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru