«

»

Pět minut hraní navíc ho stálo přes dva tisíce korun

Foto: Pixabay

Pořádná výhra ve Šťastných 10 způsobí, že vám každá malicherná pokuta nebude stát za hašteření. Ale, když je flašinet vaším jediným způsobem, jak si přivydělat, nakrkne vás pokuta i ve výši 2000 Kč. Tu jednomu flašinetáři udělil až příliš snaživý úředník. Kvůli pěti minutám hraní navíc se teď důchodce Zoltan Schwarz s úřady pře o správnosti udělené pokuty. Podle nařízení v severoněmeckém Rostocku nesmí umělci ve vyhrazených oblastech hrát ani nijak projevovat své umění více než 30 minut denně. Flašinetář jednoho dne hrál o celých 5 minut déle a zastihla ho tato nehorázná pokuta.

Za pět minut zaplatil více, než si vydělal za půl hodiny povoleného hraní

Jakkoliv se zdá být nařízení přísné, vypadá to, že ho umělci více méně dodržují. Také devětašedesátiletý důchodce Zoltan Schwarz na vyhrazených místech hrával vždy jen povolenou dobu. Jednou se však svými melodiemi nechal unést o pět minut déle. Bohužel pro něj byl v té době na přímořské promenádě v Rostocku přítomen i jeden velmi snaživý úředník. Ten čas flašinetáři změřil a za přetáhnutých pět minut mu vyměřil pokutu 85 eur, to je v přepočtu přes dva tisíce korun. S výherními výsledky Šťastných 10 v kapse byste tohle možná neřešili a pokutu zaplatili. Když si však v důchodu pokoušíte přivydělat a pak vám za pět minut vezmou více, než si vyděláte za celou povolenou půlhodinu, to je pak k pláči. Zoltan je rozhodnutý se soudit, prý radši půjde do vězení, než aby tuhle směšnou pokutu zaplatil.

Pokuta důchodci přijde nesmyslná

Hněvu německého důchodce se nelze divit. Má totiž pravdu. Ať už se výhra ve Šťastných 10 podaří nebo ne, je zbytečné rozhazovat. A pokuta přes 2000 Kč za pět minut a ještě za něco tak neškodného, jako je hraní na flašinet? To je vážně vtip. Vždyť úplně stačilo, aby ho onen úředník upozornil na přetáhnutí už tak dost utažené doby a nic z toho, co se děje, se dít nemuselo. Podotýkáme, že o správnosti pokuty se důchodce odhodlaně pře už od června tohoto roku. Tak mu držíme palce, aby toto za vlasy přitažené rozhodnutí zvrátil.

5/5 - (2 votes)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru