«

»

Po výhře v loterii můžete svůj vánoční stromeček zdobit ve spolupráci s klenotníky a zlatníky

Foto: Pixabay

Výhra ve Šťastných 10 stále nikde? No tak to se nejspíš tyto Vánoce budete muset smířit s klasickým vánočním stromečkem – na mysli máme ten z jehličí ozdobený baňkami, který vás vyjde na pár stovek. Ten může být minulostí v případě výhry, tedy za předpokladu, že se inspirujete nejdražšími vánočními stromečky na světě. Ty vám sice mohou způsobit bankrot, ale mají tu výhodu, že neopadávají, poněvadž živé jehličí byste na nich hledali marně.

Zlatý stromeček s motivy Walta Disneyho za 85 milionů korun

Výherní výsledky Šťastných 10 poté budete moci utratit například za zlatý výtvor v hodnotě desítek milionů korun. Ten se může podobat vánočnímu stromečku z roku 2012, který představilo klenotnictví Ginza Tanaka v Tokiu. Necelých 50 kilogramů vážící vánoční stromeček byl vysoký 2,4 metru a nabízel pohled na celkem padesát pohádkových postaviček z dílny Walta Disneyho. Na cenu v přepočtu 85 milionů korun ho vyšponoval pouhý fakt, že byl vyrobený z ryzího zlata.

Vánočním stromečkem za čtvrt miliardy jste se mohli inspirovat v hotelu Emirates Palace v Abu Dhabi

A pokud budou výherní výsledky Eurojackpotu dost vysoké, můžete váš vánoční stromeček ověsit ozdobami za v přepočtu čtvrt miliardy. Jak vánoční stromeček z hotelu Emirates Palace v Abu Dhabi vypovídá, sám o sobě nemusí být drahý. To, co udělo z tohoto vánočního stromečku v roce 2010 jeden z nejdražších na světě, byly vážně jen ozdoby. Jenže ne jen tak ledajaké – byly to baňky ze zlata a drahokamů. Ani jste nemuseli být v tomto hotelu ubytovaní, abyste tuto krásu spatřili. Pouhá návštěva jeho vstupní haly byla zážitkem sama o sobě. Otázkou je, jak drahé dárky byste museli nakoupit, aby zrovna pod tímto vánočním stromečkem nevypadaly nepatřičně a příliš obyčejně.

Stromeček Swarowski z čirých krystalů

Vánoce jsou třpytivými svátky. Doslova se o tom mohli v roce 2015 přesvědčit v jednom obchodním centru v Asii, kde svůj vánoční stromeček vztyčila společnost Swarowski. Byl vysoký 23 metrů a zdobilo ho přes 170 tisíc čirých krystalů ve svislých pramenech za 700 000 dolarů (dnes zhruba 15 milionů korun).

A jaký stromeček si letos o Vánocích ozdobíte vy?

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru