«

»

Po výhře v loterii můžete za komiksy utrácet miliony

Foto: Pixabay

Čtete rádi komiksy? A kolik jste za ně dosud už utratili? Hádáme, že tolik, za kolik se vydražil jeden z nejdražších komiksů na světě, určitě ne! Řeč je konkrétně o prvním čísle komiksu The Amazing Spider-Man z roku 1963, za který zájemce na aukci Heritage Auctions zaplatil neuvěřitelných 1,38 milionu dolarů (v přepočtu zhruba 31 milionů). Ještě přitom ušetřil, protože k mání byly mnohem dražší kousky.

Komiks měl parádní hodnocení

První komiks o akčním hrdinovi s pavoučími schopnostmi z roku 1963 vyšel jen sedm měsíců poté, co se Spider-Man jako nová akční postava objevila v patnáctém čísle jiného komiksu – Amazing Fantasy. První vydání jsou sama o sobě dost vzácná. Tohle ale mělo další velmi výjimečný znak, a to fakt, že bylo ve velmi zachovalém stavu. Je jedním ze dvou velmi zachovalých komiksů o Spidermanovi, o kterých odborníci vědí a má hodnocení 9,8 z 10. To je pozoruhodné na to, že ve svých začátcích Spiderman bořil příčky oblíbenosti a tyto komiksy šly jednoduše z ruky do ruky. To proto zájemce neváhal za tento kousek připlatit. A co vy? Dali byste za podobný nákup všechny vaše výherní výsledky Sportky?

Jiný komiks se minulé léto prodal za 12 milionů

Přitom ne každý komiks o Spidermanovi se vyšplhá na takovou částku. Rekord z loňského léta činil 12 milionů. To se oproti cenám, které za komiksy na Heritage Auctions padaly letos, zdá být jako drobné. Vždyť první číslo komiksu o Supermanovi šlo ještě výš. Prodalo se v přepočtu za 53,6 milionu korun. Jeho kvalita dosáhla hodnocení 7.0 z 10. Že byste tolik za komiksy ani po výhře ve Sportce neutratili? Tohle není utrácení, nýbrž investice. Současný majitel se věcičkou pokochá, možná ji nabídne nějakým muzeím a výstavám a když ho omrzí, klidně ji o několik let později může dát znovu do aukce. Tyto věci zkrátka zrají jako víno.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru