«

»

Po výhře v loterii si na konec roku a začátek toho nového můžete připít archivním vínem Romanée-Conti z roku 1945, které bylo nedávno vydraženo za 585 tisíc dolarů (zhruba 13 milionů)

Foto: Pixabay

Po výhře ve Sportce si můžete na konec roku starého a začátek roku nového připíjet něčím dražším, ne-li hrozně drahým. Jednou z láhví, které je škoda otevřít, je i víno Romanée-Conti z roku 1945 z proslulého burgundského vinařství. Na aukci ve švýcarské Ženevě byla tato jediná láhev vydražena za neuvěřitelných 585 tisíc dolarů (což dělá v přepočtu zhruba 13 milionů korun).

Víno je drahé nejen díky své vytříbenosti a svému stáří, nýbrž i kvůli okolnostem vzniku

Výherní výsledky Sportky musíte trefit extra vysoké, abyste si mohli dovolit připít vínem z proslulé francouzské oblasti Domaine de la Romanée-Conti, které se v roce 1945 vlivem končící války podařilo vyrobit výrazně malé množství vína. I tento fakt měl vliv na cenu, která nedávno rostla na aukci ve švýcarské Ženevě. Zastavila se až u stropu 585 tisíc dolarů (což činí v přepočtu zhruba 13 milionů). Říkáte si, kdo může dát takovou částku jen za sedmičkovou láhev vína? Holt odborníci a fajnšmekři, hlavně pak velcí boháči, to vidí jinak. Víno je tak drahé i kvůli okolnostem svého vzniku. Bylo vyrobeno v roce 1945 a to zrovna končila druhá světová válka. V tomto čase bylo vína vyrobeno extrémně málo. Láhev, která se dochovala je tím pádem ještě vzácnější.

Dalším faktorem je vyhlášená pečlivost vinařství

Dalším faktorem ovlivňujícím cenu, na kterou budete mít až po výhře ve Sportce, je pečlivost vinařství v proslulé oblasti Domaine de la Romanée-Conti. Vína z tohoto rodinného podniku vynikají svou komplexností, hloubkou a jemností. Není tak divu, že se odborníci na vína a investoři v jednom o tuto láhev div nepoprali. Jakápak asi musí nastat příležitost, aby vítězný kupec tuto láhev otevřel? Že by letošní silvestr?

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru