«

»

Pod vítězem dvoumiliardového Powerballu se třese židle

Foto: Pixabay

Vyhrát není jen tak. A i přesto, že v loterijní kanceláři předložíte výherní tiket, neznamená to, že jste vítěz. Vaše vítězství totiž může být napadeno, jako to je v případě Edwina Castra. Jak byste se zachovali, kdyby si někdo nárokoval vaši výhru v Eurojackpotu?

Žalující strana po loterijní společnosti požaduje, aby zveřejnila video, na kterém Castro kupuje výherní tiket

Výhra v loterii, třeba výherní výsledky Eurojackpotu, je schopna zaplnit titulky hlavních novin. Když se pak o rekordní výhru strhne boj a na první pohled jednoznačné vítězství je zpochybněno, nemluví se o ničem jiném. V Americe teď žijí případem výherce snového jackpotu Edwina Castra, který trefil přes 2 miliardy dolarů v Powerballu. Místo, aby žil životem miliardáře, obchází soudy. Respektive jeho právníci, které si teď může dovolit slušně zaplatit, to dělají. Výhra přes dvě miliardy dolarů, kterou si vyzvedl v únoru, je teď u soudu. Na konci dubna Castro obdržel předvolání a žalobu, která zmiňuje, že není právoplatným vítězem. Jím by měl být Jose Rivera, který si v obleku k vítěznému tiketu 7. listopadu (den před slosováním) koupil i krabičku cigaret. Pak mu prý byl tiket ukraden. Právníci údajně poškozeného teď po loterijní společnosti požadují, ať ukáže video s Castrem, pokud ho má, které dosvědčuje, že právě on v inkriminovaný čas kupoval vítězný tiket. Podle žaloby prý takové video neexistuje a je rozhodujícím údajem v celém procesu. Jak přesně se tiket nakonec dostal do rukou Castra, to žaloba přímo nezmiňuje. Údajně ho měl ukrást muž Urachi „Reggie” Romeo, který Castrovi pronajímal byt.

Loterijní společnost se brání, že není v její kompetenci řešit případné přestupky v souvislosti s výhrou

Výhra v Eurojackpotu se vám může pěkně nevyplatit, najde-li se někdo, kdo vaši výhru zpochybní. Tím vůbec nechceme fandit Castrovi a tvrdit, že on je právoplatným vítězem. Jen on ví, jak to bylo. Každopádně teď utrácí mimo jiné i za soudní výlohy. Ani dotčená loterijní společnost nemá z tohoto soudu radost. Špiní to její pověst, a tak se brání, co může. Podle jejího mluvčího není v kompetenci takové společnosti, aby řešila případné přestupky, které se v souvislosti s tiketem staly. Pro loterijní společnost je výhercem jednoduše ten, kdo předloží výherní tiket.  A proto vy své tikety do Eurojackpotu střežte jako oko v hlavě.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru