«

»

Pokuta ve výši až 100 tisíc korun hrozí řidiči za vztyčený prostředníček za volantem

Foto: Pixabay

Výhru ve Šťastných 10 můžete využít mimo jiné i na zaplacení svých pokut. Že o žádné závratné sumy nejde? Potom nežijete v Německu. Tam tučné pokuty padají nejen za rychlost, nýbrž i za urážky dopravní policie. Řidiči z Berlína za vztyčený prostředníček hrozí pokuta v přepočtu až 100 tisíc korun. Přitom rychlost měl v pořádku.

Německé zákony jsou nekompromisní

Výherní výsledky Šťastných 10 budete potřebovat při řízení v Německu a za předpokladu, že váš slovník a vaše chování není úplně nejslušnější. Jakákoliv urážlivá gesta vůči policistům, a to nejen při řízení automobilu, jsou totiž sankciována. Už jen vypláznutí jazyka vás může vyjít na 150 eur. Označení policisty za „hnusnou svini” pak může hříšníkovi z kapsy vytáhnout až 2500 eur. A až 4000 eur (v přepočtu zhruba přes 98 tisíc korun) zaplatí řidič, který byl úplně náhodou radarem zaznamenán se vztyčeným prostředníčkem. Pokud mu bude vina prokázána, může k pokutě vyfasovat také tři měsíce vězení. Jo v Německu se sprostá gesta berou velmi vážně. Přitom o tom, co si řidič o měření rychlosti myslí, nemusel nikdo vědět. Jel totiž podle předpisů a vyfocen byl hlavně kvůli divoké jízdy jiného řidiče. No není tohle pech?

Policisté muži možná neprokážou, že vztyčený prostředníček patřil jim

A zatímco výhra ve Šťastných 10 je lehce dokazatelná, pokud máte i výherní tiket, radarová fotka může vypovídat leccos. Hříšník, kterého radar zachytil jen kvůli jinému řidiči, který překročil rychlost, se může vymluvit, že si zrovna vzpomněl na bývalku, která ho při rozvodu nehorázně oškubala, no ne? Může říct cokoliv. Ačkoliv je zjevné, že vztyčený prostředníček patří policii a jejímu měření, otevírá se zde prostor pro fantazii. Aby pak nakonec policie nebyla za tu vztahovačnou stranu…. na německém webu, kde byla fotka zveřejněna, se řidiče zastává většina diskutujících. Podle nich by policie měla řešit závažné kriminální činy a ne gesta řidičů v autě.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru