«

»

Polské děti vyhrály v loterii – od dubna budou domácí úkoly protizákonné!

Foto: Pixabay

Čemu byste připodobnili výhru v loterii Eurojackpot, pokud by nemělo jít o opravdovou výhru? Mít pevné zdraví? Být povýšen v práci? Jasně, to všechno vám může způsobit pocit podobný tomu, který zažívají výherci loterií. Skákat nad svou speciální výhrou v loterii mohou i polské děti na základních školách. Od dubna totiž nebudou muset ztrácet čas ani nad jediným domácím úkolem.

Zákaz domácích úkolů v Polsku rozpoutal vášnivé diskuze i tady

Výherní výsledky Eurojackpotu vám dají jistou dávku svobody. Podle jejich výše můžete pracovat jen částečně, přestat s prací úplně nebo se poohlédnout po něčem, co vás bude naplňovat. Co je ale podstatné, tak je to fakt, že už nebudete muset ztrácet čas nad tím, co vás nebaví či dokonce frustruje. A to je pak výhra! Přesně takovou výhru trefili i polské děti základních škol, když se od ministryně školství Barbary Nowacké dozvěděly, že od dubna už nebudou muset vypracovávat domácí úkoly. Ty budou jednoduše protizákonné. Podle ní by si děti měly ve svém volném čase odpočinout a ne se opět zabývat školou. Postupem času by tento zákon mohl platit i pro studenty středních škol. Ti si však na svou výhru budou muset ještě počkat.

Už během vánočních prázdnin ministerstvo školství na učitele apelovalo, aby dětem nedávali domácí úkoly

Jaké to je nedělat domácí úkoly, to si mohly některé polské děti vyzkoušet už tyto vánoční prázdniny. Právě na tuto dobu ministerstvo školství učitele upozorňovalo a žádalo je, aby domácí úkoly jednoduše vynechali. Jestli se to ukáže jako úspěšný model, to ukáže až čas. Co si ale budeme povídat, pro většinu dětí je toto jako výhra v loterii Eurojackpot. Škoda jen, že tato hra českým dětem zatím nevychází. I ony by si určitě chtěly dát pauzu od protivného psaní domácích úkolů. Kdy si má pak člověk odpočinout!

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru