«

»

Posezení s přáteli mu vyneslo pořádný balík peněz

Foto: Pixabay

Čtyřiapadesátiletý Thajec Amorn Prakongkwan dlouho zvažoval, jestli přijmout pozvání přátel na skleničku. Raději by se po práci totiž viděl doma na gauči. Nakonec ale může být rád, že jeho lenivost nezvítězila. V mušlích, které si ke skleničce objednal, totiž našel vzácnou oranžovou perlu. Ta má cenu v přepočtu 340 tisíc korun. Takovou částku vám může vynést i výhra ve Šťastných 10.

Perla skončila v koši a teprve až pak u odhadce

Výherní výsledky Šťastných 10 mohou mít různou podobu. Třeba je můžete najít v mušlích, které si objednáte k večeři. Škeble Melo, kterých Thajec za život snědl už pořádnou hromadu, normálně perly neprodukují. A když už se tohle stane, jedná se vždy o velkou vzácnost. Perly jsou zbarvené různě a ty oranžové mají nejvyšší cenu. Přitom perla, kterou Thajec našel, skončila v koši. Až o pár okamžiků později si uvědomil, že by to mohla být perla. Co jiného by se také v mušli mohlo vyskytovat? Thajec se ke koši vrátil a perlu dobře uschoval. Další den zašel k odborníkovi, který mu perlu ohodnotil na částku v přepočtu až 340 tisíc korun. Že je Thajec podnikatel každým coulem, koneckonců vlastní podnik s barvami, se pozná i podle toho, že svou perlu chce prodat za dvojnásobnou cenu – v přepočtu 637 tisíc korun.

Nález perly v mušli je jako výhra v loterii

Najít oranžovou perlu ve škebli Melo je jako vyhrát ve Šťastných 10. Thajec, kterému se to podařilo, dokonce zvažoval možnost, že si perlu nechá jako talisman. Její cena ale nakonec převážila tento názor a Thajec perlu nakonec prodá. Za peníze, které za ni utrží, si chce koupit automobil. Ať už se svým nálezem naloží jakkoliv, je velmi pravděpodobné, že škeble Melo budou v jeho jídelníčku ještě častěji.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru