«

»

Prasátko Pigcasso už je v uměleckém nebi

Foto: Pixabay

Vyhrát v Eurojackpotu velkou sumu peněz je tak málo pravděpodobné, jako že prase vezme do rypáčku štětec a začne malovat. Přesto se obě věci mohou stát. Bohužel prasátko s příznačným jménem Pigcasso, které za svůj život namalovalo díla v přepočtu za 30 milionů korun, už zemřelo. Teď je v uměleckém nebi, ale jeho odkaz žije dál.

Obraz prasátka Pigcassa má ve své sbírce hvězdný tenista Rafael Nadal

Výherní výsledky Eurojackpotu jste klidně mohli utratit za dílo, které namalovalo prase. Konkrétně prasečí samice Pigcasso. Ta v tomto roce zemřela, ale v životě nejenže utekla jatkám, nýbrž se vydala na nevídanou zvířecí dráhu. V roce 2016, když ji Joanne Lefsonová z Jihoafrické republiky zachránila před jistou smrtí na jatkách, prokázala v záchranné stanici nevídaný talent. Pořád ji to tak nějak táhlo ke štětcům. A tak je chovatelé stanice speciálně upravili a prasátku k nim přidali také barvy a malířské plátno. Od té doby prasátko, které ihned dostalo umělecké jméno Pigcasso, malovalo nejrůznější obrazy a ty se prodávaly za horentní sumy. Dohromady za svůj život namalovalo díla za v přepočtu až 30 milionů korun. Jedno tohle prasečí dílo má ve své sbírce také tenista Rafael Nadal.

Výtěžek šel na dobré věci

Výhra v Eurojackpotu vás může popostrčit směrem k charitativním činnostem. Na dobré věci šel i výtěžek Pigcassových obrazů. Pomohl záchranné stanici, kde prasátko dožilo svůj umělecký život, ale i jiným projektům. V poslední době už Pigcasso tolik nemalovalo. Trápila ho revmatoidní artritida a další vleklé zdravotní potíže. Odkaz zvířecího umělce však žije dál a tudíž není vyloučeno, že se k vám prostřednictvím aukce dostane právě obraz prasečího umělce. Vzhledem k tomu, že žádné další už nenamaluje, mohou jít existující díla s cenou razantně nahoru.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru